рефери: В.Атанасов, З.Караниколов, И.Маринов
EFF: +29
М.ДУРЧЕВ

всички резюмета сезон 2007-08

ВЕЛИКОЛЕПЕН ДУРЧЕВ. "СИНЯ" ПОБЕДА.

Баскетболистите на Ямбол загубиха злощастно гостуването си на втория във временното класиране отбор на Левски. След напускането на Д.Ангелов в посока Гърция и здравословните проблеми на Д.Хорозов и В.Живкович, като че ли никой не очакваше отборът ни да изнесе добрата продукция, което ни предложи. В главно действащо лице в мача малко изненадващо се оказа 20-т годишния М.Дурчев. Крилото направи запомнящ се мач и оправда напълно очакванията на И.Чолаков, който го пусна в стартовата петица. Младежкият национал постигна няколко върхови постижения за сезона. Той игра 37 минути, в които отбеляза рекордните за сезона 29 точки. Мартин изравни и върховото постижение на Р.Стефанов от седем „тройки” в един мача и показа, че се намира в отлична спортна форма демонстрирана още и на тренировката преди двубоя, в която отбеляза 24! поредни пъти от зоната за три точки. Дурчев постигна ефективност от +29 и стана най-добре представилият се играч в мача за Ямбол и най-резултатният от всички свои колеги от двата тима, след като реализира 29 точки. MVP в срещата се превърна С.Славейков (25 т.). Той постигна същата ефективност от +29, но за по-малко игрови минути.
С.Говедаров също направи добър мач. Плеймейкърът ни подаде рекордните за него през сезона 7 асистенции и по този начин изравни върховият си в кариерата за Ямбол резултат в този статистически показател. На познато то ни добро ниво се представи и К.Скуматов (14 т.). След негов кош отборът ни изравни резултата 68-68 пет минути преди края на двубоя. Четвъртият ни играч, които постигна индекс на ефективност от десет и повече е И.Марчев (7 т.). Иван сграбчи рекордните за него през сезона 6 борби и изигра първият си мач с ефективност от +10. Той престоя на игрището 25 минути – също рекордни през сезона.
За Левски освен споменатият С.Говедаров много силно в мача се изяви З.Георгиев (16 т., 3 „тройки”) и С.Георгиев (18 т., 9 борби). Двуцифрен точков резултат постигна и А.Великов (11 т.).
В отборните показатели голямото превъзходство на победителите е при борбите под кошовете. Те взеха с десет повече от нашите - 37-27. Чувствително е и предимството им в отнетите топки. Левски имат 14 отнемания срещу само 5 за Ямбол.
Нашият отбор обаче има превъзходство в стрелбата както за две така и за три точки. И от двете дистанции имаме отлични показатели в успеваемостта. От „тройката” тя е 44.8 % (13-29) срещу 30.0 % (6-20) за домакините, а от близко и средно разстояние сме реализирали 61.5 % (16-26) от опитите си срещу 53.3 ( 24-45) за опонентите ни. Въпреки това Левски има отбелязани 30 коша от игра, а ние имаме 29. „Сините” са обстрелвали нашия кош с десет опита повече – 65-55. Изпълнили са и 22 наказателни удара срещу само седем от наша страна. Играчите на Ямбол са направели рекордните за сезона 17 отборни асистенции, което говори за добри отборни действия. Левскарите имат 14 асистенции. Победата на Левски е заслужена след като тяхната отборна ефективност е +90 срещу +81 за ямболския отбор. Постигнатата отборна ефективност от нашия тим е изравнено най-добро постижение за сезона. Също +81 постигнахме при инфарктната победа на Диана Арена срещу тима на Р.спортист.
Надявам се успешната ни игра срещу толкова корав съперник, какъвто е Левски да бъде повторена и в следващият кръг срещу Дунав – мач с изключителна важност и за двата отбора.