рефери: В.Атанасов, Д.Гологанов, И.Маринов
EFF: +29
С.Г'ДАРОВ

всички резюмета сезон 2007-08

ПЪРВА ПОБЕДА. ПРЕКРАСЕН С.ГОВЕДАРОВ!

Ямбол постигна първата си победа за сезона след като надигра в София тимът на ЦСКА. Това е и първият успех на отборът ни като гост над „армейците” от 12 март 2003 г.
Най-голям принос за победата ни има С.Говедаров, който постигна индекс на ефективност от +29. В най-силният си мач за сезона
Станислав вкара 15 точки и хвана рекордни в кариерата си за нас 14 борби, от тях 13 в защита - също най-добро постижение за него. К.Скуматов вкара 19 точки – върхово негово постижение за Ямбол. Украинецът реализира и три пъти от зоната за три точки и бе с втори принос след този на нашия плеймейкър за победата. Кирило сграбчи и седем борби.
Мача бе напълно равностоен от първата до последната минута. Ямболските баскетболисти водеха непрекъснато в резултата, като допуснаха домакините да поведат само на два пъти с по една точка. Това стана в последната минута на първото полувреме и в края на третата част.
Д.Ангелов се превърна във водещият реализатор в мача след като го завърши с 20 точки. Много силни изяви през последната четвърт имаше М.Хорозов (11 т.), които по много класен начин завърши отлични взаимодействия с Д.Ангелов и С.Говедаров. В решителен момент от мача в края на втория период капитанът ни Д.Коешинов (10 т.) „мушна” „тройка” и това му действие и играта на отбора като цяло позволи на Ямбол да се оттегли с 6 точки преднина на полувремето (45-39).
За ЦСКА най-силно се изяви американецът Л.Пейн, който постигна ефективност от +21, след като направи „дабъл-дабълс” 18 точки и 10 борби. На неговото ниво в изявите си бяха и Г.Давидов завършил мача също с двойно постижение 12 точки и 11 борби, а също така и Х.Николов (12 т./ 8 б.). Повече като принос се очакваше от Л.Хаджисотиров (13 т.) и М.Хендерсон (11 т.), които въпреки двуточковият си актив не достигнаха индекс от от +10.
В отборните показатели победителите показаха по-висок успех в стрелбата от игра, след като реализираха 47.5 % от опитите си (28-59) срещу 41.7 % (25-60) за ЦСКА. Осемте ни „тройки” от 17 опита – 47.1 % са едно отлично постижение. Чувствително превъзхождаме „армейците” при асистенциите 12 на 5, което говори за колективния ни начин на игра. Направили сме и две грешни по-малко от тях 10 на 12. ЦСКА имат предимство в борбата, след като са овладели 4 топки повече от нас – 34-38. Има пълно равенство при отнетите топки по 6. Победата ни е напълно заслужена. За това говори и факта, че отборната ни ефективност е +79, а на ЦСКА +67.
Първата ни победа е на лице. От тук на татък съм обеден, че ни чака много поводи за радост и повече успехи.

След мача:

Димитър Ангелов : „Мисля, че абсолютно заслужено спечелихме първата си победа в първенството. Повече я желаехме от домакините. Няма място за сравнение между сегашния отбор на ЦСКА и миналогодишния. Ние бяхме много по-силен отбор, все пак нашата селекция през миналата година бе много по-скъпа. Този техен отбор е изцяло нов. И сега добри играчи и с времето те ще играят все по-добре.
Аз се радвам за нас, че най-после победихме. Като изключим мачовете с Левски и Дунав, когато не се представихме на ниво срещу Черно Море играхме добре и малко не ни достигна да ги победим. Загубихме в последната част. Сега успяхме срещу силен отбор и то като гости. Димитър Хорозов е контузен, но ще се завърне идната седмица в игра, а като се включи и украинеца Река ще изглеждаме по-различен начин.
Срещу Балкан в сряда ни чака много труден мач, и двата отбора са на едно ниво и който има по-добър ден ще спечели.
Има интерес от Работнички към мен, но засега няма нищо конкретно като оферта. До този момент е само запитване от тяхна страна.”

Треньорът на Ямбол - Иван Чолаков беше много щастлив от победата. Ето как той коментира първата победа на неговия отбор:
"Досега в мачовете имахме мал шанс, момчетата не играха зле, просто ни липсваше късмет. Усеща се и липсата на Димитър Хорозов в отбора. Мисля, че нашият отбор има стойност. Имаме класни играчи, като украйнския състезател, Митко Ангелов. Крайно време беше да победим. Днес играхме доста спокойно, доста уверено и надиграхме отбора на ЦСКА. Надявам се тепърва да започнем да побеждаваме и по-сериозни отбори. Победата ни не е случайна, а абсолютно заслужена."
На въпроса дали отборът на Ямбол е преодолял липсата на Нинослав Тмушич, Иван Чолаков отговори:
"Кирил Скуматов е отличен състезател, има точна ръка и интелект. В момента чакаме още един украинец на позиция център, тъй като Скуматов е по-скоро тежко крило. Наистина съм много доволен от факта, че той е в нашия отбор. Така, че определено ни чакат по-добри дни и повече победи."

Росен Барчовски: Играхме слабо и отдавам загубата на умората и малкия състав, в който играем. Неудобно е за нас да играем в този цикъл сряда-събота. Направихме много грешки и не успяхме да вземем преднина. Глоби или санкции за играчите няма да има в никакъв случай. Всеки мач играем за победа и така ще продължаваме."