EFF: +24
Д.АНГЕЛОВ

всички резюмета сезон 2007-08

ЗАЩО ТАКА ......?

Ямбол загуби и вторият си мач от Държавното първенство по баскетбол. Този път бяхме надиграни от отбора на Русе. В крайдунавският град ямболският отбор започна силно двубоя. Стрелбатани от разстояние вървеше и успявахме да подържаме шест-осем точкова преднина. След като обаче К.Скуматов (10 т./ 8 б.) както и в срещата ни с Левски натрупа още в шестата минута три лични нарушения и бе пренуден да седне на пейката нещата се промениха бързо. Единственият играч, които можеше да замени украинецът под коша М.Хорозов се оказа, че неправилно е записан в тимовия лист и няма право да играе в този мач. След този непроятен момент се оказа ,че нама кой да се справи със силния център на домакините Н.Тмушич (18 т./ 11 б.) и резултата набъбна в полза на русенци. Пореден силен мач за тях направи ветеранът П.Нойков. С индекс на ефективност от +27 той се превърна в „играч на мача”, след като отбеляза 30 точки от тях 5 „тройки” и 100 % успех от линията (7-7). За обрата в срещата повлия и влизанеот в игра на К.Костов (15 т.), който на бързо мушна две „тройки”. На полувремето преднината на Дунав бе само три точки, а надеждите ни за победа оставаха. За съжаление третата част бе изцяло в полза на домакините и те си осигориха комфортна преднина. Силни минути имаше И.Николов, направил „дабъл-дабълс” – 16 точки и 10 борби. В отсъствието на контузеният Д.Хорозов и нелепият случай с М.Хорозов вариянтите пред треньорът ни И.Чолаков бяха М.Дурчев (7 т.) и И.Марчев. Тяхното присъствие на терена не допринесе съществено за попдобряване действията на отбора ни. Въпореки, че в този мач градовата ни двойка С.Говедаров (13 т./ 6 б.) и Д.Коешинов ( 12 т.) направиха добра игра и техният приност се оказа недостатъчен. Лидерът ни Д.Ангелов игра силно през целия двубой. Отбеляза 24 точки и „сграбчи” 6 борби. Индексът му на ефективност от +24 го направи най-добре предсавилият се наш баскетболит и е втори по стойност след този на П.Нойков.
В отборните показатели превъзхождаме победителите в стрелбата за две точки. Ние имаме 60.6 % (20-33) срещу 18-36 (50 %).Домакините обаче стреляха много добре от „тройката”. Успеваемоста им от 47.6 % (10-21) е забелижителна, докато Ямбол е успял само в 26.7 % от опитети си (8-30). В предвид на ранното напускане на играта за натрупани нарушения на К.Скуматов превъзходството на Дунав в борбата не е осезателно – само 5 борби повече. Ямбол има обаче повече направени асистенции, чадъри и по малко грешки. Отнетите топки са по 7.
Отборът ни допусна втора поредна загуба. В предвид стеклите се обстоятелства тя е напълно логична. Пред нас обаче убеден съм предстоят по-хубави дни. Очаква се включването в тима ни на другото украинско попълнение В.Река, което ще увеличи моща ни под коша. След възстановяването и на Д.Хорозов от контузията му в кръста тимът ни ще вдигне своята класа и ще подобри играта си. Престои ни домакински мач с Черно море, които по традиция играят трудно на Диана Арена. Да се надяваме, че този мач ще е началото на нашия възход.