EFF: +19
И.ВАСИЛЕВ

всички резюмета сезон 2006-07

"ЯМБОЛ" ЧУПИ РЕКОРДИ!

Баскетболистите на „Ямбол” постигнаха най-изразителната си победа от началото на първенството. Те направиха това срещу отбора на „Спартак МВР” в предпоследния 27-ми кръг. Четиридесет и пет точковата разлика в резултата (119-74) е най-голямата, която тимът ни е постигал за последните седем сезона. Оказва се, че ямболският отбор играе силно в средата на април и срещу опоненти с името „Спартак”, защото предишният ни рекорд за победа с най-голяма разлика е беше 44 т. (119-75), постигнат на 19 април 2001 г. срещу „Спартак” Плевен в четвъртфинален плейофен мач играл се в Ямбол. Баскетболистите ни подобриха два отборни рекорда за последните седем редовни сезона. Отбелязаните 119 точки в един мач са върхово постижение, с което подобрихме рекорда от 114 точки постигнат на 22 септември 2001 г. срещу ЦСКА Куул (114-89). 64-те точки реализирани през първото полувреме също са върхови. По този начин изпратихме в историята „брадясалият” рекорд от 28 октомври 2000 г. Тогава „мушнахме” 62 т.(62-30) за първите двадесет минути на плевенският „Спартак”. Друго за отбелязване в този мач е, че постигнахме отборен индекс на ефективност от +145 – най-голям за сезона. Рекордни са и 24-те асистенции и 34-те успешни опита за стрелба от игра за две точки. Постигнахме и няколко лични рекорда. Определено това е най-силният мач на американецът Л.Шарет за „Ямбол”. Гарда отбеляза рекордни в кариерата си в България 15 точки, след като успя в 6 от 8-те си опита за стрелба (от тях 3/3 „тройки”). Д.Хорозов реализира 28 точки, негов личен рекорд в редовния сезон. Д.Коешинов за трети път в кариерата си за „Ямбол” подаде 10 завършващи подавания, а неговият млад колега С.Чолаков има 5 асистенции – върхово постижение в кариерата му до сега при мъжете. Друго интересно в този мач е, че 5:23 минути преди края беше достигната най-голямата ни преднина в него от цели 50 точки (111-61).
MVP на този лесно спечелен от „Ямбол” мач стана Д.Хорозов с ефективност от +23. Той отбеляза 28 точки – най-много от всички на терена. Също така овладя 6 борби. Седем ямболски баскетболисти реализираха повече от десет точки.
За „полицаите” най-резултатен играч стана Л.Хаджисотиров с 19 точки. Съотборниците му Б.Пангаров и И.Василев добавиха по 15 точки.
В отборните показатели превъзходството на победителите е смазващо в стрелбата. „Ямбол” е успял в 42 от 62-та си опита за стрелба от игра (67.7 %). Гостите имат 38.0 % успеваемост (27/71). Нашите момчета са направели 24 асистенции срещу само 3 за противника. Най-малко е предимството ни в борбите 35-31.
Тази изразителна победа ни прави почти сигурни участници в плейофите.