EFF: +26
Н.ТМУШИЧ

всички резюмета сезон 2006-07

ДУНАВ НИ ЗАЛЯ

Баскетболистите на „Ямбол” загубиха гостуването си в Русе от месния „Дунав” с 73-80 и поставиха под съмнение участието на отбора ни в плейофите. За да направим това със сигурност трябва да спечелим два от оставащите ни четири мача.

Двубоят в крайдунавският град започна равностойно. Чак в края на първия период домакините дръпнаха с по-голяма разлика в резултата и в неговия край поведоха с 21-15. Нашите момчета изиграха отлична втора четвърт, която спечелиха с десет точки (27-17). Това ни позволи да се оттеглим с четири точки преднина на почивката (42-38). След нея обаче на игрището, като че ли не излезе същият отбор. Баскетболистите ни отбелязаха едва тринадесет точки в третия период от мача, а играчите на „Дунав” деветнадесет, което им позволи да поведат в резултата с две точки (57-55) преди изиграването на последните десет минути. През тях нашите не само, че не успяха да наваксат изгубеното, но позволиха на опонента да увеличи преднината си. Добре за нас е, че след края на мача тя остана по-малка от десет точки. Това ще ни даде предимство пред русенци, ако двата отбора се изравнят по точки в класирането, което е много вероятно.

За „Ямбол” най-полезен на терена с играта си беше Н.Тмушич с ефективност от +26. Нино бе на една борба разстояние от поредния си „дабъл-дабълс” (23 точки, 9 борби). Реализира и 9 от 13-те си стрелби за две точки (69.2 %). Добри думи за изявите си можем да дадем и на В.Рижов (20 т.). Той бе много активен в мача. Той постави личен рекорд в кариерата си за Ямбол със своите 17-т опита за стрелба за две точки. От тях реализира девет – най-добро негово постижение за сезона. Д.Коешинов добави 15 точки към актива на „Ямбол”. Неговата игра също можем да е приемем за добра ( EFF: +11). За съжаление един от нашите лидери Д.Хорозов направи слаб мач. Реализираните от него 4 точки са много далеч от средната му резултатност от 10.6 от както се върна в ямболският отбор.

За победителите пореден силен мач за реализатор No 1 във „втората шестица” С.Ценов. Той стана и MVP на мача с ефективност от +32, след като реализира 27 точки – най-много от всички играчи взели участие в двубоя. Успя да овладее и 6 борби и да даде на своите съотборници 7 завършващи подавания. Добре му прегласяше И.Николов, който отбеляза 19 точки, 15-т от тях от „тройката”.

В отборните показатели победителите имат минимално превъзходство в стрелбата от игра – 49.1 % (28/57) срещу 48.2 % (27/56). По-осезателно е то в изпълнението на наказателни удари. Баскетболистите на „Ямбол” пропуснаха 12 от 28-те си изстрела от линията, което в най-голяма степен им костваше победата. Отборът на „Дунав” има и превъзходство в борбите – 33-26. Нашите обаче имат повече отнети топки (7-2) и са направели само десет лични грешки срещу петнадесет за русенци.