рефери:Б.Пелтеков, Ч.Зехиров, Ал.Чобанов
EFF: +16
М.ХОРОЗОВ

всички резюмета сезон 2006-07

НЕУБЕДИТЕЛНО СРЕЩУ ЦСКА

Баскетболистите на Ямбол записаха загуба от по-класния тим на ЦСКА. В софийската зала „Христо Ботев” момчетата на Иван Чолаков загубиха с 68:99. Ямболци започнаха двубоя лека стъписано, а и в първите минути играта на домакините вървеше.
ЦСКА поведе с 14:5 още във 2-ата минута. Постепенно Ямбол се съвзе и не позволи преднината да се увеличи. Така 5:03 минути след начало резултатът бе 18:9. До края първата част Говедаров и Тмушич се опитаха да се противопоставят на съперниците и преднината на „червените” остава в същите граници. През втората част треньорът на домакините Башич пусна няколко играчи със свежи сили, които се включиха ползотворно. В същото време резервите на Ямбол не бяха достъчно ефективни. Така в 16:03 минута разликата стана 20 точки – 50:30. До края на първото полувреме Тмушич и компания играха равностойно и двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 58:39. През второто полувреме защитата на ЦСКА беше много активна и това принути ямболци да допуснат доста грешки, които до края на мача станаха 26 на брой. Рожденникът Мартин Хорозов се отличи с няколко добри изпълнения в нападателен план, но като цяло играта на Ямбол през третата и четвъртата част бе на доста ниско ниво. 4:45 минути преди края след кош на Трейна преднината на ЦСКА мина границите от 30 точки – 92:61. До края авенсът на „червените” се запази за крайното 99:68. Най-резултатен за Ямбол стана Станислав Говедаров, който на няколко пъти направо премина през цялата защита на ЦСКА. Пловдивчанинът завърши с 20 точки. Мартин Хорозов вкара 16 навръх рождения си ден. Нинослав Тмушич записа поредния си дабъл-дабъл – 10 точки и 10 борби. Със същия актив за ЦСКА се отличи бившият играч на Ямбол Димитър Ангелов.