рефери:З.Караниколов, К.Стойнов, В.Мутафов
EFF: +14
С.ЦЕНОВ

всички резюмета сезон 2006-07

НЯМА КОЙ ДА СПРЕ ГОВЕДАРОВ

В последният си мач за годината баскетболистите на „Ямбол” надиграха безпроблемно гостуващия тим на „Дунав”. Русенските баскетболисти въобще не можаха да ни затруднят и логично ямболци взеха най-лесната си победа през годината.

„Ямбол” поведе от самото начало на двубоя. Само за минута и половина взехме преднина от седем точки (7-0). Русенци отбелязаха първият си кош от игра, след като бяха изтекли 4:11 минути чрез най-добрият си играч в мача С.Ценов (24 т., 9 борби). Благодарение на активните действия на всички наши играчи на терена резултатът в края на първата част стана 30-12. Тази голяма разлика „Ямбол” запази и до края на първото полувреме. Чак в средата на третата четвъртина „Дунав” успя да свали преднината ни под десет точки, но това трая твърде малко време. До края на третият период резултатът се увеличи до 20 точки за домакините (71-51). В 31-та минута постигнахме и разлика от 22 точки – най-голямата за нас в мача. Авансът ни от повече от двадесет точки остана до последните минути, когато И.Чолаков реши да пусне в игра най-младите в отбора ни Д.Парушев и М.Костов. Крайният резултат в мача беше оформен след две атрактивни „забивки” на М.Хорозов (11 т.).След като направи най-слабият си мач с екипа на „Ямбол” в предишния кръг, лидерът ни Н.Тмушич (18 т., 9 борби) този път беше чудесен в изявите си и не даде никакви шансове на противниковия център Т.Тенев, завършил със скромните 4 точки. Безспорният номер едно в мача обаче беше С.Говедаров. На него явно му върви около Коледа тъй като срещу „Дунав” отбеляза рекордни в кариерата си 33 точки, след като подобри възховото си постижение от 31 точки от 20 декември 2003 г. Станислав се превърна в едва третият баскетболист на „Ямбол” отбелязал на два пъти в един мач повече от тридесет точки. Другите двама са Б.Виченич и П.Нойков. Недостижим за сега в тази класация е Д.Хорозов, който на четири пъти е надминавал тази квота. Настоящият плеймейкър на отбора ни реализира рекордните за него 12 опита за стрелба за две точки. За голямата му активност говори и това, че е атакувал коша на противника общо 22-ва пъти – също върхови в кариерата му за Ямбол. Пловдивчанинът се отчети и с 5 асистенции – най-високо постижение в един мач в сравнение с всички свои съотборници през сезона. Индексът му на полезност в края на мача достигна +30. Този факт показва, че С.Говедаров е показал най-силната си игра с екипа на ямболския отбор от както се присъедини към нас.

Във всички статистически показатели имаме превъзходство над нашия опонент. То е най-осезателно в успеваемостта ни в стрелбата от игра 52,7 % (36/69) срещу 40,4 % (21/52). Разликата в резултата можеше да бъде много по-голяма ако русенци не бяша изпълнели цели 40 удара от наказателната линия, реализирали 26 от тях.

Сега предстоят Коледни и Новогодишни празници, а веднага след тях, през първият месец на 2007 година ни предстоят четири изключително важни мача, от които трябва да вземем два за да имаме шанса да играем в „първата шестица”.