рефери:Д.Гологанов, Ч.Зехиров, А.Чобанов
EFF: +17
Н.ТМУШИЧ

всички резюмета сезон 2006-07

ЛЕСНА ПОБЕДА ЗА ШАМПИОНА

В деветият кръг на Държавното ни първенство по баскетбол, очаквано „Ямбол” загуби гостуването си в Правец от шампиона „Лукойл Академик” с 70-107.
Още в началото на двубоя домакините си осигуриха комфортна преднина, която методично увеличаваха след всяка изминала четвърт. Силно начало за Т.Стойков (23 т.), които реализира и трите си опита за стрелба от „тройката”. Той беше дейно подпомаган от започналият като стартов играч на мястото на Л.Джоунс четвърти американец в редиците на „Лукойл Академик” Т.Браун. Плеймейкърът не само, че реализира 24 т. – най-много от всички в мача, но и открадна цели пет топки от нашите разиграващи баскетболисти. Този елемент от играта беше изключително силен за победителите, след като успяха да ни отнемат цели 18 пъти топката и говори за разконцентрирани действия в нашите редици. Треньорът на шампионите даде еднакво игрово време на всички свои основни играчи и всеки от тях оправда неговото доверие. Целият им отбор извади великолепен процент стрелба от игра след като пропусна само 16 от всичките си 58 опита (72,4 %).
Не така стояха нещата в нашият отбор. В целият мач допуснахме 20 грешки, като само две от тях са технически, а другите са от пресечени пасове и отнети от ръцете ни топки. На фона на отличната стрелба на нашия опонент ние реализирахме само 41,9 % от опитите за стрелба от игра (26/62). И в този мач най-полезният наш играч се казва Н.Тмушич (13 т.). Въпреки, че игра само 19 минути поради получена аркада центърът ни овладя 8 борби – най-много от всички в мача. Реализира и 6 от 10-те си опита за стрелба. Най-резултатен в нашият отбор беше М.Вукотич, реализирал 16 точки, но от много слаб % стрелба (6-15 от игра). За отбелязване е само рекордните за отбора ни през сезона 5 асистенции на Д.Коешинов (8 т.). Само тези трима наши баскетболисти имат ефективност повече от +10. Слабо се представиха нашите плеймейкъри. С.Говедаров завърши със скромните 6 точки, а получилият 23 минути игрово време (най-много от началото на сезона) американец Л.Браун реализира 5 точки, но и двамата допуснаха буквално от ръцете им да бъде отнета топката от противникови състезатели. Не игралият дълго време М.Хорозов (12 т.) прояви голяма активност и често беше фаулирван. Той изпълни 8 наказателни удара, от които реализира 6, но стрелбата му от игра както и на целият отбор не бе на висота. Същото се отнася и за друг наш млад баскетболист С.Чолаков, които прояви голямо желание за игра, но реализира само един от шестте си опита за стрелба.
В отборните статистически показатели има драстично предимство за отбора на „Лукойл Академик”, като само в борбата под коша ги превъзхождаме, след като овладяхме 29 срещу 23 борби.
В мача не взе участие В.Рижов, който отново получи болки в контузеното си коляно и треньорът ни И.Чолаков реши да го запази за следващите съдбовни за отбора мачове като гости в Плевен и Ботевград.
MVP на двубоя стана Т.Браун с ефективност от +28. Статистическите му показатели са 24 т. (9/10 от игра), 2 борби, 3 асистенции и 5 отнети топки.