EFF: +23
Л.БЕЛБЕРОВ

всички резюмета сезон 2006-07

AАААХ, МОРЕТО!

В най-добрият си мач за сезона баскетболистите на „Ямбол” надиграха реномираният отбор на „Черно море ИГ” по един категоричен начин.
Двубоят започна напълно равностойно, кош за кош. Мачът продължи по този начин до 6 минута, като девет пъти се смени водачеството в резултата. При 16-16 последва „тройка” на Д.Коешинов и кош на Н.Тмушич (15 т. 11 борби) след отлична асистенция на М.Вукотич (15 т., 7 борби) и нашите за първи път се откъснаха на повече от две точки от противника си. Тридесет секунди до края на първата част успяхме да увеличим аванса си до осем точки 30-22. Тя завърши при резултат 30-24 след като последваха два успешно изпълнени наказателни удара от Д.Хорозов, а С.Говедаров не успя да отбележи под самия кош. Втората четвърт започна силно за бившият капитан на „Ямбол” Д.Хорозов (13 т.) Той успя в четири от петте си опита за стрелба и единствен поддържаше огъня в редиците на гостите. За нас силно заигра В.Рижов (18 т.) След като пропусна три мача поради контузия в коляното Вова успя да реализира всичките си седем опита за стрелба от близко и средно разстояние и имаше съществен принос за убедителната ни победа. Най-голям дял за нея обаче имаше Д.Коешинов. Нашият капитан изигра най-силният си мач от началото на сезона. Той реализира рекордни 23 точки, от тях четири „тройки” и заслужено бе обявен за MVP на двубоя. Силните изяви на ямболските баскетболисти продължиха до средата на втория период, когато поведохме с 12 точки (45-33). Тя можеше да се запази и до почивката, но 22 секунди преди края досадна грешка на Д.Коешинов позволи на Л.Белберов (25 т.), а отбележи кош с фаул и да стопи преднината ни до 54-46, при който резултат завърши първото полувреме.
Третата част започна с кош на М.Вукотич, но бързи 5 точки на Б.Боев (11 т.) и кош на А.Бойич (8 т.) доведоха резултата до 62-57. Тази разлика се поддържаше до 27 минута, когато „тройка” на П.Алескиев (12 т.) – негова трета в мача ни изправи на нокти 64-62. Последваха две минути, в които нито един от баскетболистите на двата отбора не успя в опитите си да отбележи кош. Това стори от линията отлично включилият се от пейката М.Хорозов (12 т.). Последваха кошове на Н.Тмушич и Д.Коешинов и отборът ни се оттегли на почивка преди последните десет минути с 7 точки преднина 69-62. Последната четвърт започнаха с „тройка” на ямболският капитан, негова четвърта и рекордна в един мач от началото на сезона. Последваха силни изяви на М.Хорозов, които реализира кош и заби зверски чадър на брат си Димитър, който пък се реабилитира с атрактивна забивка в коша. Нашите баскетболисти вървяха уверено към победата. Те не допуснаха нито една грешка при изнасянето на топката, когато противниците им заиграха зонова преса и подържаха авторитетна разлика от 8-10 точки. Много за това допринесоха успешно изпълнените наказателни удари от М.Хорозов (7/8) и отличната игра под кошовете на Н.Тмушич, които надигра напълно своя опонент и най-добър играч за гостите от началото на първенството А.Бойич. Минута преди края на този толкова вълнуващ двубой бе достигната и най-голямата разлика в резултата за „Ямбол” от 13 точки 88-75. Л.Белберов успя в един от изпълнените от него два наказателни удара и фиксира крайното 88-76.
В отборните показатели превъзхождаме варненци в борбите 33-29. В този мач чувствително подобрихме и стрелбата си от игра 50.8 % (30/59) срещу 45.0 % (27/60) за „Черно море ИГ”. Колективната ни игра в нападение доведоха до 11 асистенции срещу само 3 за гостите. Няма нито един показател, по които те да ни превъзхождат, което говори за един напълно заслужен успех.