рефери: В.Атанасов, И.Ресиловски, К.Стойнев
EFF: +35
А.ПЛЕДЖЪР

всички резюмета сезон 2006-07

СРЕЩУ РЪЖЕН НЕ СЕ РИТА

„Ямбол” загуби домакинската си среща от шестия кръг на баскетболното ни първенство от силния отбор на ЦСКА. В предвид разликата в бюджетите на двата клуба резултата от мача е напълно очакван и обясним. Въпреки това нашите баскетболисти играха добре и се опитаха да се надиграват със своя опонент. Нямаше никакъв страх у тях и желанието им за игра се запази до края на двубоя.
”Червените” поведоха още в началото с 8-1. Нашите се стегнаха и в 4 минута дори успяха да изравнят резултата до 10-10. За съжаление това беше единственото изравняване и нито веднъж не успяхме да поведем. Много силни начални минути за А.Пледжър. Той успя да отнеме и да пресече няколко топки и да вкара лесни кошове. Въпреки, че игра само 18 минути американецът спокойно може да се обяви за MVP на мача след като отбеляза 22 точки и успя в 9 от 10-те си опита за стрелба от игра. Освен това има и 5 st и 4 ass. Постигна и внушителна ефективност от +35. Въобще всичките играчи на ЦСКА обстрелваха добре нашия кош. Те имат успеваемост за 2 точки от 69.5 ! 5 (41/59), а за 3 точки от 42.9 % (6/14). Това и агресивната им защита довела до това да ни отнемат 14 топки беше основната причина за голямата ни загуба.
За нашия отбор силно първо полувреме направи М.Вукотич реализирал 12 от 14-те си токи през първите двадесет минути. Н.Тмушич водеше неравна битка с четирима свои съперници под коша, които непрекъснато се сменяха, но въпреки това успя да реализира рекордни за сезона 22 точки. Активността му се изразява и в това, че често беше фаулирван и изпълни 13 наказателни удара също рекордни в кариерата му за „Ямбол”, а от тях реализира 8. Толкова той никога не е отбелязвал за ямболския тим. С.Говедаров (13 т.) се понрави с атрактивните си пробиви и надигра македонеца Д.Мираковски (3 т.). Младият ни баскетболист С.Чолаков (9 т.) се възползва от контузията на В.Рижов и все повече разгръща своя потенциал. В този мач младежкият ни национал „сграбчи” рекордни в кариерата си 8 борби и приключи участието си с двуцифрена ефективност +12. В края на мача И.Чолаков пусна в игра всичките си млад баскетболисти. Двама от тях Д.Парушев и Х.Пенчев ще запомнят дебюта си в елита с мач срещу ЦСКА като Диан дори отбеляза и кош.
За ЦСКА освен споменатия А.Пледжър много силно се представи и роденият в Ямбол Д.Ангелов. Бившият капитан на „Ямболгаз” получи 23 минути игрово време – най-много от началото на сезона и вкара 14 точки от тях 2 „тройки”.
Въпреки загубата ямболските баскетболисти няма от какво да се срамуват, защото допринесоха този двубой да се понрави на присъствалите на Диана Арена.