рефери: В.Цеков, И.Ресиловски, А.Янакиев
EFF: +19
П.НОЙКОВ

всички резюмета сезон 2006-07

ЛЕСНА ПОБЕДА СРЕЩУ ОСЪКАТЕН ОПОНЕНТ

Баскетболистите на “Ямбол” спечелиха и втория си мач от първенството. Този път надигран на Диана Арена беше отбора на “Балкан”. Изходът от двубоя като че ли беше
предрешен още преди неговото начало. В тимовият лист на гостите отсъстваха не само тримата чужденци не играли и в първият техен мач поради липса на работни визи, но и американецът Д.Мортън поради изтичане на старата му виза. След като най-добрите играчи на отборът от Ботевград липсваха не оставаше нищо друго освен нашите момчета да спечелят лесно срещу опонента си. Така и стана. Още в самото начало поведохме с 6-0 след “тройка” на Д.Коешинов и фаул и кош на М.Вукотич. С много здрава игра в защита в третата минута доведохме резултата до 13-3. тази разлика успяхме да я поддържаме до края на първата част, която приключи при резултат 31-20.
Втората четвърт също започна по прекрасен начин. Само за минута и половина реализирахме осем безответни точки и разликата в резултат достигна 19 точки (39-20). Тя беше подържана до 15-та минута. След това се получи необоснован спад в играта ни, след който гостите гостите успяха да отбележат единадесет безответни точки и доведоха резултата до 42-35. За това ползотворно се оказа влизането в игра на Д.Димитров (7 т.), който с изявите си ни върна носталгията по едни по-добри за ямболския баскетбол времена. До края на полувремето играта се изравни и почивката дойде при резултат 49-41.
Третата част започна равностойно, но след нейната втора минута “Ямбол” бе пълен господар на терена. В края на тази част резултатът стана 69-50 след изключителна игра на М.Вукотич. Черногорецът направи изключителен спектакъл за зрителите. Във втори пореден той направи “дабъл-дабълс” (29 т., 12 б.) и с ефективност от +35 стана заслужено MVP.

В началото на четвъртият период баскетболистите ми постигнаха и най-голямата си преднина в мача от 21 точки (73-52). Голямата точкова разлика от 16-18 точки се
поддържаше почти до края на двубоя. В последните две минути след направените и смени от И.Чолаков благодарение преди всичко на П.Нойков (20 т.) “Балкан” стопи аванса ни. Крайният резултат от десет точки разлика е най-малкото , с което можаха да се отърват “балканци”.

Качеството на сблъсъкът обяснимо беше по-ниско от това в предишния наш мач, но това е обяснимо
предвид на неголемите съпротивителни сили на опонентни в тази тяхна формация.
В отборните показатели предимството и в стрелбата от игра е смазващо 59,3 %!(32/54) срещу 44,9 %(22/49). Опонентите ни са изпълнявали по-добре нак.удари 82,8(24/29) срещу 66,7(10-15). Ямболският отбор има и повече асистенции 9 на 4. В другите статистически показатели има равенство.

“Ямбол” започна по много добър начин първенството и се надяваме, че победно ще завърши и следващият ни мач като гости с отбора на “Спартак