@

ЗАГУБА, КОЯТО НЕ ПРОМЕНЯ НИЩО

СПАРТАК 111, ЯМБОЛ 80
12 април 2006, Плевен

В последния 28 кръг на редовния сезон в 64-то Държавното първенство по баскетбол мъже отборът на "Ямбол" загуби в Плевен с 111-80. Това е и мачът, в който допуснахме най-много точки в нашия кош. Освен това през второто полувреме плевенчани ни отбелязаха цели 53 точки, които също са рекордни в нашия кош през сезона за вторите двадесет минути от даден двубой. Разликата в резултата след почивката е двадесет точки, като това се явява и най-голямата разлика, с която губим след почивката. Това са негативните рекорди за нас в този мач. Те се дължат както на недостатъчното старание в защита, така и на изключително голямата ефективност постигната от баскетболистите на Спартак. Цели девет от тях имат повече от +10, а отборната е +139. Това е най-високата ефективност постигната от отбор, с който сме играл през последните шест сезона! Шест и повече играчи на домакините имат 10 и повече отбелязани точки. Успеваемоста им в стрелбата от игра е 62,5 % ! (35/56), а само от "тройката" 61,5 % (16/26). Шестима от тях са отбелязали зад линията за три точки, като И.Станков (24 т.) има 6 успешни от 11 опита. Четирима спартаклии И.Коцев (10 т.), М.Костадинов (9 т.), Ц.Острев (10 т.) и М.Генов са 100 % от "тройката". Последния се включи отлично включване през второто полувреме, след като реализира всичките си 4 опита от игра и стана втори по резултатност в отбора си с 14 т. След дълго отсъствие поради контузия, бившият играч на Ямболгаз Н.Балев направи добър мач след като реализира 8 т. и овладя 5 борби за 16 мин. игра. В подкошието добре му партнираше Б.Тотев (14 т., 6 борби). В господар под ринговете обаче за пореден път се превърна нашият център Н.Тмушич. Той направи 17-я си "дабъл-дабълс" (24 т., 15 борби) и завърши като No1 в лигата по брой борби средно по 13,0 на мач. В този мач Ив.Чолаков отпусна повече игрово време на С.Чолаков и И.Марчев, които отбелязаха съответно 6 и 4 точки, ако Стойо отбеляза и трите си стрелби от игра. Другите ни баскетболисти играха под обичайното си ниво, като само С.Говедаров (17 т.) и А.Радев (12 т.) отбелязаха повече от 10 точки. В обстрелването на коша имаме сравнително добра успеваемост за 2 т - 52,1 % (25/48), но от зоната за 3 т. имаме едва 23,8 % (5/21). На фона на изключителния ден, който имаха домакините нашите проценти са твърде невзрачни и с това спокойно може да се обясни чувствителната разлика в резултата. Само в борбите "Ямбол" има предимство в мача - 33 на 28. Във всички други отборни статистически показатели логично предимството е на страната на победителите.