@

ЛЕВСКИ СПРЯ УСТРЕМА НИ

ЛЕВСКИ 85, ЯМБОЛ 76
18 февруари 2006, София

Двадесет и втория кръг на Държавното ни първенство не се оказа щастлив за нас. Ямбол загуби гостуването си в София от единствения си конкурент за третото място Левски. Мача бе изключително важен за "сините", защото при загуба губеха шансове за по-предно класиране. За това те по-настойчиво и упорито търсеха победата. Баскетболистите на Ямбол се възползваха от по-голямото напрежение у съперника и успяха да поведат след първите десет минути с 6 точки (23-17). След разгорищен разговор на треньора на Левски Л.Минчев със своите състезатели последва силна втора част за домакините. Така на полувремето резултата бе само точка за нашите опоненти (41-42). Цифрите светещи на електронното табло по красноречив начин говореха за равностойността на двубоя през първите двадесет минути. През тях седем пъти се сменяше лидера, равенствата бяха шест. Нашите за съжаление пропиляха аванс от десет точки, който е и най-големия за тях в мача. Трима ямболски баскетболисти имаха по десет точки до почивката. М.Хорозов направи поредното си отлично включване от пейката и се очертава като най-добрия шести играч в първенството. Той успя и в трите си опита за стрелба от игра до почивката. А.Радев също отбеляза трите си стрелби за две точки и приноса му за отбора бе осезателен. Наско отне от противниковите играчи и четири топки, което се явява негово най-добро постижение за сезона. Н.Тмушич само за 15 минути в началото направи "дабъл-дабълс". По пози начин той подобри рекорда от 11 двойни постижения на Н.Балев от сезон 2003-04. В последните си десет мача нашия център има девет "дабъл-дабълс". В края на мача със своите 14 точки и 13 борби плюс 2 асистенции той се оказа и най-полезния ни играч в мача с EFF:+19. Освен споменатите трима играчи добри думи заслужава и С.Говедаров. Той реализира рекордни за него през сезона 20 точки и изравни постижението си от 12 опита за две точки, което показва неговата активност. Силно за него беше второто полувреме, през което имаше най-голям точков актив сред нашите след като вкара пет от седемте си опита от игра (2 "тройки"). С.Чолаков (6 т.) все по-уверено се включва в игра. Той отново получи своите 15 минути, през които успя да атакува 7 пъти коша за 2 точки, като по този начин изравни най-доброто си постижението в този показател в кариерата си. Д.Коешинов (9 т.) подаде 7 завършващи паса, но стрелбата му бе слаба след като успя само в два от деветте си опита за стрелба от игра и в 4 от единадесетте си удара от линията. Той сгреши на два пъти в решителни моменти, когато можехме да достигнем съперника. За съжаление капитана ни Д.Хорозов бе далеч от демонстрираната класа до сега и за първи път от три сезона на сам не успя да отбележи нито една точка. Убедени сме обаче, че Митко по най-убедителен начин ще се реваншира пред треньора и съотборниците си в предстоящите трудни четвъртфинални двубои за Купата срещи Р.спортист.
За победителите много силна игра демонстрираха С.Славейков (17 точки, 10 борби) и Д.Мортън (21 точки, 14 борби). Американецът стана и MVP на мача с EFF: +32. Отлично включване направи и З.Георгиев (16 т.) направил много важни сполучливи отигравания. За разлика от него лидерът в отбора на Левски С.Георгиев не направи силен мач след като завърши с показатели много по-ниски от неговите средни за сезона (11 т., 5 борби). Той си изпроси техническо и направи 5 лични нарушения само за 15 минути игра. За съжаление ние не можахме да се възползваме от това, а също и от слабото представяне на другия им център Н.Върбанов и вместо да властваме под кошовете позволихме на съперника да ни овладее 16 борби повече (49-33) от тях 20 в нападение. Именно на това се дължи и загубата ни в този мач, тъй като в другите отборни показатели има относително равенство. В стрелбата за 2 и 3 точки 43 % (28/65) успеваемост за Левски срещу 44 % (28/63) Ямбол. 20 срещу 18 асистенции за нас. Леко превъзходство в отнетите топки за победителите 13-12 и в "чадърите" 5-2.