@

ОТНОВО СЛАБО КРАЙ МОРЕТО

ЧЕРНО МОРЕ ИГ 89, ЯМБОЛ 69
14 януари 2006, Варна

Баскетболистите на "Ямбол" загубиха мача си от шестнадесетия кръг от първенството от хегемонния отбор на Черно море ИГ. Нашите не започнаха добре срещата. Те пропуснаха първите си четири стрелби и позволиха на домакините лесно да поведат в резултата. През първата част ни бяха отбелязани цели 34 точки, което е недопустимо, при положение, че желаем да победим. Още от начало не потръгна играта на Д.Хорозов, който остана със скромните за него 8 точки. Пасивът ни след първата част бе 17 точки (17-34). След това успяхме да изравним играта, като следващите три части преминаха без явен превес на нито един от двата отбора. Разликата в резултата от първите десет минути обаче бе твърде голяма, а и не се виждаше начин тя да бъде стопена. Въпреки, че успяхме да свалим преднината на варненци до 8 точки в средата на третата част, пропуснахме да реализираме важни кошове. Домакините се активизираха и отново възвърнаха преднината си , която в края на третия период тя остана твърде голяма за стопяване - 18 точки (55-73). В четвъртата част мача се доиграваше, като преднината на Черно море ИГ достигна 25 точки - най-голямата разлика за тях в мача. Най-резултатен за тях бе С.Топчов с 18 т. По 17 добавиха Д.Иванов и Б.Боев. К.Иванов бе най-добър за варненци под кошовете с 9 борби. За "Ямбол" въпреки, че не бе на нивото си от последния мач Н.Тмушич се доближи до средните си показатели за сезона със своите 12 точки и 11 борби ( най-много от всички в мача), но допусна и 5 грешки. За ямболци най-добре се представи С.Говедаров. Той отбеляза рекордни за него през сезона 19 точки. След колебливо начало на сезона Станислав навлиза в познатата си форма и за пръв път бе определен за "най-полезен играч " в нашите редици. А.Радев игра добре до момента, в който бе принуден да напусне игра поради потеклата му кръв от носа. След неговата контузия Ив.Чолаков бе принуден да остави по-дълго на терена Ив.Марчев ( 6 т.), който изигра 23 минути - най-много до сега през сезона. През този период успя да овладее 5 борби - изравнено негово най-добро постижение в кариерата. Друг наш млад баскетболист се включи добре в игра. С.Чолаков ( 7 т.) бележи развитие. Неговият принос бе предимно в защита, след като успя да овладее 5 рекордни за кариерата си борби и пресече 4 паса - изравнен негов рекорд. Той отбеляза и първата си за сезона "тройка". За разлика от тях М.Хорозов игра слабо и не реализира нито една от шестте си стрелби от игра. Д.Коешинов, от който се очаква да бъде лидер, особено при такива тежки гостувания, не успя да постигне това и треньора ни го остави по-дълго време на скамейката.
MVP на мача е Д.Иванов с EFF: +22 ( 17 т., 7 борби, 3 асист.)
В отборната статистика домакините ни превъзхождат във всички показатели с изключение на отнетите топки (11-7). Стрелбата ни от игра е под 50 % (27/60 46 %), за варненци 36/65 55 %. В борбите съотношението е 38 на 30. Нашите направиха едва 4 асистенции срещу 12 за Черно море ИГ.

"Ямбол" - Н.Тмушич-3,5; С.Чолаков-3,5; Д.Хорозов-3; М.Хорозов-2; С.Говедаров-3,5; Д.Коешинов-2,5; И.Марчев-3; А.Радев-3
"Черно море ИГ" - П.Алексиев-3; К.Иванов-3,5; Б.Боев-4; Д.Стоянович-2,5; Д.Иванов-4,5; И.Друмев-2,5; С.Топчов-4; А.Великов-2,5; В.Маринов-3; А.Пенев-3; В.Георгиев и Р.Софрониев - не достатъчно игрово време