з. Б.Гюденов | Перник

Д.ХОРОЗОВ ПОДОБРИ СВОЯ ТОЧКОВ РЕКОРД

ЯМБОЛ 93, Р.СПОРТИСТ 83
19 ноември 2005, Ямбол

В един много стойностен за нашите стандарти мач Ямбол победи гостуващият отбор на Самоков. Зрителите на Диана Арена се насладиха на четвъртата победа на нашите баскетболисти и бяха свидетели на надиграването между лидерите в този мач за двата тима Д.Хорозов и А.Груев. Тези двама играчи бяха и най-добрите за отборите си и сътвориха запомнящо се зрелище.
За втори път през този сезон нашият капитан подобрява най-доброто си реализаторско постижение. След като в шестия кръг отбеляза 36 точки и по този начин подобри рекорда си от 28 октомври 2000 г. от 34 точки, сега той вкара в коша на "скиорите" 37 (7/10 за 2 т., 5 "тройки", 8/11 от линията). Митко фактически изигра и най-добрият си мач от както е при нас след като постигна ефективност +33, с едно положително действие повече от колкото в мача със Спартак. Освен реализираните точки Д.Хорозов овладя 8 борби - негови рекордни за сезона. Другия играч впечатлил зрителите бе А.Груев. Плеймейкърът на гостите отбеляза 30 точки (7/14 за 2 т., 4 "тройки", 5/8 от линията), 7 асист. и 7 борби. Той се понрави с бързата си напориста игра.
Двубоя започна изключително зле за Ямбол. Самоков поведе с 11-0. В първите минути се почувсва, че през седмицата нашите не водиха пълноценна подготовка поради заболяване на Н.Тмушич, С.Чолаков , а Д.Коешинов изигра мача с контизия на левия палец на ръката. Баскетболистът, който вдъхнови нашите след очайващото начало бе С.Говедаров. Пловдивчанина отбеляза 17 точки ( зравнено най-добро постижение за сезона) 12 от тях за първото полувреме. Станислав също така "скрабчи" 7 борби в защита и 9 общо, което се явява и изравнено негово най-добро постижение в този показател от както играе за нас вече трети сезон. Той направи най-силния си мач за сезона като постигна ефективност +24. За отбелязване е и доброто включване от пейката на А.Радев заменил М.Хорозов (11 т.). Наско реализира първия си за този сезон "дабъл-дабълс" (10 т./ 10 б.) и бе много полезен в защита. Зрелищният му "чадър" срещу А.Груев бе "изпълнението на мача". След изкаран лек грип Н.Тмушич не бе на необходимата висота и отбеляза едва 3 т., но овладя 8 борби. За гостите освен Груев само Д.Миличич има приност за играта им. Украинецът О.Погорелов не бе полезен за отбора си. Той отбеляза 16 т., но % му бе трагичен - 3/15 от игра. Огромният му сънародник Е.Олейник се запомни само с двете си атрактивни забивки, но и с шестте си грешки - два фаула в нападение.
MVP: Д.Хорозов +33

"Ямбол" - Н.Тмушич-2,5; С.Чолаков-2,5; Д.Хорозов-5,5; М.Хорозов-3,5; С.Говедаров-4,5; Д.Коешинов-2,5; А.Радев-4; И.Марчев-не достатъчно игрово време
"Самоков" - О.Погорелов-2,5; А.Саралийски-3,5; И.Николов-2; А.Груев-5,5; М.Петров-2; Е.Олейник-3; Д.Миличич-4