@

ТРУДНО, НО ПОБЕДНО

ЯМБОЛ 92, СПАРТАК ЕВРОИНС86
29 откомври 2005, Ямбол

Баскетболистите на Ямбол спечелиха и вторият си домакински мач. "Жертви" на нашите станаха младите и амбициозни играчи на Спартак Евроинс.
Всички на Диана Арена очакваха победа за "Ямбол" и тя дойде, макар и не много леко. Все пак успяхме да вземем задължителните две точки от отбор от нашата класа. Ямболските баскетболисти започнаха вихрено и още в първите минути поведоха убедително в резултата. Водени от своя капитан И.Равуцов (22 т. 7 б.) обаче гостите успяха да намалят разликата само до три точки след първата част. Нашите обаче изиграха отлични втори десет минути. Изключително включване от скамейката направи младока С.Чолаков, които в тези минути вкара осем от своите десет точки ( рекордни в кариерата му ). С.Говедаров ( 16 т., 3/5 от "тройката") изигра най-добрият си мач от началото на сезона. Освен с сполучливата си стрелба от разстояние Станислав добави и пет борби и много хъс в играта. Хубавото е, че той възвръща формата си от последните два сезона и се очаква да бъде познатия боец в нашите редици. Капитанът ни Д.Хорозов отбеляза двадесет точки и се превърна в най-резултатният ни баскетболист. С 16,8 точки средно на мач той е и най-добрият ни реализатор от началото на сезона. Въпреки, че не му вървеше в обстрелването на противникови кош ( 4/13) Н.Тмушич за четвърти пореден мач овладя повече от десет борби и даде същественият си принос за победата. В този двубой задължително трябва да отбележим поредното отлично включване на М.Хорозов ( 10 т., 5 борби). Той направи и уникалните за нашето първенство четири "чадъра", някои от тях твърде зрелищни.
Въпреки надеждната ни преднина от цели единадесет точки на полувремето и очакваният ни за леки оставащи минути , спартаклии започнаха много силно третата четвърт и стопиха преднината ни до само шест точки. Тогава настъпиха силните минути на Д.Коешинов (18 т.), който влезе в ролята си на лидер на отбора. Той отбеляза важни "тройки", а десетте му асистенции го направиха и "играч на мача". Всички привърженици на баскетбола в нашия град искаме да го виждаме в подобна стихия, не само на наш терен.
За гостите освен неостаряващият 37 годишен гард И.Равуцов силно игра и Б.Миленков ( 23 т.). Неговият мерник обаче бе твърде неточен след като успя само в три от тринадесетте си опита за три точки. Бившият играч на Ямболгаз Н.Динев се включи успешно от пейката и отбеляза две поредни "тройки". Д.Дончев и С.Ценов се бореха успешно под кошовете.
В последните минути по-опитните играчи в редиците на "Ямбол" Д.Коешинов и Д.Хорозов решиха мача в наша полза и зарадваха зрителите в залата с все повече подобряваща се игра.
В отборните показатели само в борбата под кошовете предимството е на страната на Спартак Евроинс - 39-35. В стрелбата от игра "Ямбол" превъзхожда с 50 % (29/58) срещу 40 % (31/77). Направили сме и много повече асистенции - 14-7.
MVP на мача Д.Коешинов ( EFF +20, 18 т., 10 аст.)