ПЪРВА ЗАГУБА ОТ ПЛЕВЕН В ПЛЕЙОФИТЕ

СПАРТАК 91, ЯМБОЛГАЗ 80
14 май 2005, Плевен
статистика

Ямболгаз претърпя първата си загуба от Спартак Пл. в плейофен мач от пет години на сам. В този период двата отбора се бяха срещали все във четвъртфиналните серии, през сезон 2000-01 и 2002-03, като и в четирите изиграни мача победител е бил ямболския отбор. Срещу плевенчани сме записали и най-голямата си победа в плейофите 44 т. (119-75). Сто и деветнадесетте точки вкарани в коша на Спартак в този двубой са и най-многото отбелязаните точки от отборът ни въобще в един мач за всички купи и турнири, в които сме участвали за споменатия пет годишен период.

Настоящият плейофен мача се разигра по същият сценарии, по който се проведе и последният ни двубой с този съперник в редовния сезон. Напълно равностойно и резултатно първо полувреме, в което отборите си отбелязаха общо 105 точки. Най-резултатни за домакините за първо полувреме бяха обичайно заподозрените Х.Димитров и И.Станков отбелязали съответно 23 и 13 точки. За Ямболгаз силно се представи триото П.Нойков-С.Говедаров-Д.Хорозов, което отбеляза 70 % от точките на отбора.

За съжаление се повтори отново нашата голяма слабост срещу силните отбори в лигата да изиграваме по трагичен начин една от четвъртините. Сега това се случи в третата част, в която отбелязахме само два коша от игра и завършихме само с пет точков актив. Спартак дръпна в резултата с осемнадесет точки преди да започнат последните десет минути от двубоя. В последната част Ямболгаз успя да намали голямата разлика в резултата, но победата в този първи четвъртфинален плейофен мач остана в Плевен.

MVP на мача стана национал Х.Димитров с коеф. +38. Статистическите му показател са 34 т., 9 б., 2 ас., 3 отнети топки и 12/13 от линията.

За Ямболгаз най-полезен отново е П.Нойков с коеф. +20.

В отборната статистика интересното е , че имаме много по-добър % от стрелбата от игра. Той е впечатляващ 61,1 % (33/54). Спартаклии имат 50,0 % успеваемост 31/64. Предимството на победителите идва от борбите под кошовете, където разликата е осезаема 32-24, като 11 от 32-те борби за Спартак са в нападение.