ПРОПУСНАТ ШАНС ЗА ПОБЕДА

ЦСКА 90, ЯМБОЛГАЗ 85
27 март 2005, София
статистика

Ямболгаз загуби срещата реванш за купата на България от своя по-класен опонент, отборът на ЦСКА.

Домакините изиграха една много стойностна първа четвърт в която “дръпнаха” в резултата с чувствителна разлика от 16 точки. Силно в тези минути игра Д.Ангелов (24 т., 6 борби). За разлика от първия двубой на ниво започнаха и американците Д.Фергюсън (15 т.) и К.Гарнет (18 т., 7 борби). От нашите само Н.Балев поддържаше огъня, но усилията му не бяха достатъчни за да противодействаме успешно на развихрилите се играчи на ЦСКА.

През втората част от мача успяхме да изравним играта. Точковият принос на всички наши играчи на терена бе поделен по равно. Треньорът на домакините направи няколко смени, като от игра излезе Д.Ангелов. Това веднага се почувства и за пореден път си пролича, че бившият ни капитан е незаменим за настоящия си отбор. Разликата в класите на двата тима вече не се чувстваше така осезателно както през първите 10 минути. Нашите момчета напипаха верния ритам и ръководени вещо от своя опитен плеймейкър Е.Стаменов ( 12 т., 9 асист., 3/3 от тройката) от тук до края на мача дадоха отпор на втория в българското първенство. Въпреки, че разликата в резултата на полувремето в полза на “червените” бе осезателна – цели 13 т., лъхаше оптимизъм в действията на Ямболгаз.

Второто полувреме отборът на ЦСКА започна с обикновено стартиращите пет баскетболисти. Нашият треньор Ив.Чолаков също не си позволи експерименти и пусна най-опитните си играчи. Третата четвърт започна равностойно като за Ямболгаз не спираше да бележи Н.Балев. В тези минути той успешно бе подпомаган и от Д.Хорозов (13 т.). В края на частта Д.Ангелов отново показа завидната си класа. Той отбеляза 10 точки само през третата четвъртина и благодарение най-вече на него ЦСКА с осигуриха надежден аванс от 19 т. преди последните десет минути от мача.

Минутите между 33-та и 39-та бяха най-силните за нашият отбор в мача. Е.Стаменов освен, че организираше добре действията на отбора отбеляза три “тройки”. С.Говедаров ( 8 т.) заигра на обичайното с ниво, а П.Нойков (16 т., 5 борби, 4 асист.) комбинираше успешно с Н.Балев или сам завършваше атаките ни.

След “тройка” на Н.Балев, 1,30 мин. преди края разликата бе стопена до минимум – 86-85. За съжаление след това пропиляхме три нападения, в две от които бяхме с числено превъзходство. ЦСКА вкара своето и по този начин не успяхме да запишем престижна победа като гости срещу един от лидерите в нашето първенство.

MVP в мача е Н.Балев. Той записа “дабъл-дабълс” – 30 т. / 14 б. Освен това добави и 3 асист. и 2 откр.топки. Стреля отлично от игра – 14/19 74,7 % .

В отборните показатели, както и в първият мач осезателно превъзходство за ЦСКА в борбите – 42 ( 15 в нап.) срещу 28 за Ямболгаз. В другите компоненти от играта има равенство.