ФАНТАСТИЧЕН Д.АНГЕЛОВ

ЯМБОЛГАЗ 65, ЦСКА 90
25 март 2005, Ямбол
статистика

Ямболгаз загуби първият четвъртфинален мач за Купата на България от ЦСКА с 65-90. Разликата в класите между двата отбора се нарича Д.Ангелов. Бившият капитан на отбора ни и шампион с ямболския тим за 2002 г. наниза 31 точки ( 15 от тях в третата част) и поднесе успеха на тепсия на твърде притеснения преди мача щаб на гостите. Освен, че бе най-добър реализатор в срещата , роденият в Ямбол баскетболист овладя 13 борби и направи 5 асистенции. Той успя в 13 от 16-те опита в стрелба за 2 точки, не допусна нито една грешка и постигна фантастичния коеф. +46 – най-високо лично постижение за последните 5 години в мач на Ямболгаз.

Първото полувреме на този двубой бе напълно равностойно. Успяхме дори да поведем с 6 точки. Разпределението на точките в първата част бе поравно между всички в нашата стартова петица. Играхме агресивно в нападение, което доведе до много нарушения направени от противниковия отбор. Сред тях само Д.Ангелов впечатляваше, а американците К.Гарнет и Д.Фергюсън не отбелязаха нито един кош през първите 10 минути. Те обаче бяха по-активни през втората четвърт и благодарение на тях разликата в наша полза не нарасна чувствително.

През второто полувреме излезе преобразен тим на гостите. Те заиграха зонова защита с “капани”, която пообърка нашите. Само за няколко минути разликата в резултата набъбна на 15 точки и обнадеждените на почивката зрители в залата разбраха, че до изненада в този мач няма да се стигне.

В заключителната част, срещата само се доиграваше, като ЦСКА успя дори да увеличи преднината с до 26 точки – най-голямата в мача. За отбелязване е само доброто включване в този период на А.Паунович, който успя и в четирите си опита от игра.

MVP на мача безспорно е Д.Ангелов. В нашите редици най-добри изяви имаше С.Говедаров с коеф. +13 ( 10 т., 4 точки, 4 асист.).

В отборните статистически показатели предимството на “армейците” е осезателно в борбата под кошовете – 43 на 30 борби. Победителите имат и 53,0 % успеваемост в стрелбата от игра (35/66), срещу само 35,4 % (23/65) за Ямболгаз.