ЗАГУБА ПО ПОЗНАТ СЦЕНАРИЙ

ЧЕРНО МОРЕ ИГ 87, ЯМБОЛГАЗ 68
12 април 2005, Варна
статистика

Ямболгаз игра без вдъхновение и логично загуби гостуването си във Варна от местния Черно море ИГ. Мачът започна по познат сценарий от последните ни три гостувания край морето. Домакините поведоха в резултата още в началните минути с чувствителна разлика от десет точки –19-9. Последните пет минути на частта обаче бяха наши. Успяхме да се възползвахме от отпускането у варненци, които си помислиха, че ги чака пореден лек мач. В крайна сметка така и се получи, но преди това Ямболгаз най-вече с добрата игра на П.Нойков – отбелязал две “тройки” и на Н.Балев – реализирал десет точки, всичките през първото полувреме, намали преднината на “моряците” само до две точки в края на първия период, завършил 20-22 за противника.

През вторите десет минути Черно море ИГ заигра агресивно в защита и благодарение на наши грешки направиха няколко успешни бързи атаки. Плеймейкарът на домакините П.Алексиев ( 12 т.) ни вкара две последователни “тройки” и разликата се покачи отново над десет точки. В нашите редици в този период само Е.Стаменов проявяваше нужното желание за игра. Той реализира всичките си 7 точки именни в тези минути от двубоя.

През третата четвъртина в главно действащо лице се превърна топ реализатора на черноморци С.Топчов, който за седем минути ни отбеляза 12 точки. Преднината на домакините достигна 24 точки – най-голямата в мача. От тук до края времето течеше тягостно за нас, тъй като всичко бе решено. Пореден слаб и безличен мач за нас във Варна. С изключение на П.Нойков – най-полезният играч за Ямболгаз, всички други наши баскетболисти играха много под обичайното си ниво. От всички тях само А.Паунович (12 т.) се представи задоволително.

Играч на мача е С.Топчов с коеф. +25, 22 т., 3 борби, 3 асист., 3 отнети топки и 69,2 % (9/13) от игра. На ниво се представи и бившият играч на Ямболгаз Ив.Друмев ( 15 т.).

В отборните показатели категорично превъзходство за победителите в борбата под кошовете – 33-21 борби, като варненци имат 11 в нападение срещу само 1 за Ямболгаз. Съотношението в отнетите топки е 11-7, а в асистенциите 17-10, все в полза на домакините от Варна. Играчите на Черно море ИГ са направили и пет грешки по-малко от нашите момчета.