@

ТОВА НЕ Е ЯМБОЛГАЗ

СПАРТАК 111, ЯМБОЛГАЗ 69
29 януари 2005, Плевен

В мач, който никой от ямболските баскетболни фенове не иска да запомни с добро, Ямболгаз загуби разгромяващо от Спартак в Плевен с 111-69. Нашите не приличаха на себе си и на пръв поглед фрапантната разлика в резултата е напълно логична на фона на бледите изяви на нашите момчета. Още от първите минути на “двубоя” домакините дръпнаха в резултата и показаха, че в този решаващ мач за класиране на третото място на полусезона, даващо предимство в жребия за Купата на България ще бъде спечелен категорично от тях. 29-12 след първата четвърт и 59-30 на полувремето е релната картина на показаното от двата отбора. В тези първи двадесет минути само Н.Балев имаше по-добри изяви сред нашите. Той отбеляза 14 от своите 16 точки именно през първото полувреме, но после и той се загуби. Приносът на другите лидери на отбора обаче бе незначителен. Д.Хорозов (10 т. и 6 борби) игра под нивото си от последните три мач на Ямболгаз, в които бе най-полезният наш играч, а П.Нойков ( 17 т.) въпреки, че се доближи до обичайните за него реализирани точки не допринесе за излизане то ни от очайващата апатия обзела отбора. Плевенчани демонстрираха самочувствие, а след като не усетиха съпротивление от опонентите правеха каквото си поискат на игрището. И.Станков бе в стихията си и реализира 48 т. от тях 6 “тройки”. Коеф. му на ефективност е умопомрачителен - +45 постигнат най-вече от отличната му стрелба от игра 16/24 66,0%. Сто и единадесетте точки в нашият кош показва изключително слабото ни желание за игра в защита, а това срещу най-силните нападатели в лигата ( И.Станков и Х.Димитров ) е направо пагубно.

Второто полувреме не се отличаваше с нищо от първото и мача просто се доиграваше и едва ли има какво по-стойностно да се отбележи. Домакините от Спартак имат явно превъзходство в стрелбата от полето 57,6 % (38/66) срещу 47,0 % (31/66). Превъзходство имат и в борбата под кошовете 34-28. Фрапантна е разликата в грешките. Ямболгаз има 23 срещу само 14 за Спартак. При откраднатите топки съотношението е 12-6 за домакините. Тези отборни показатели красноречиво говорят за това, че сме били напълно надиграни от противника.

MVP на мача безспорно е И.Станков с коеф.+45 ( 48 т.). Много силно се изяви и другия лидер на плевенчани Х.Димитров - коеф. +32. Той се отличи и с “дабъл-дабълс” ( 23 т., 11 борби). За Ямболгаз най-полезен играч в мача е Н.Балев, с +19 ( 16 т., 6 борби ).