@

ПОДХЛЪЗНАХМЕ "СКИОРИТЕ"

ЯМБОЛГАЗ 84, Р.СПОРТИСТ 71
22 януари 2005, Ямбол

Ямболгаз записа шеста победа в шампионата надигравайки отбора от Самоков с безпроблемния резултат 84-71. Първоначалните минути от мача бяха равностойни, като през тях гостите за първи и единствен път успяха да поведът с две точки. До края на първата част Ямболгаз заигра силно в защита и разликата в резултата нарастна до 8-10 точки, благодарение най-вече на П.Нойков, който постигна втори “дабъл-дабълс” за сезона ( 17 т./10 б. и 7 аст.). Впечатляващо първо полувреме за Д.Хорозов, който реализира 22 от своите 25 т. през първите двадесет минути от мача. Той за пореден път направи запомнящи се “забивки” ( общо пет в мача ), като една от тях спокойно може да влезе в топ 10 на най-добрите изпълнения на сезона. Всичките тези зрелищни изпълнения на нашият капитан, включително и “забива” на Н.Балев през третата част станаха след чудесни бързи атаки. През целият мач Ямболгаз успя да реализира 20 т. след успешното им провеждане. Добро включване за Я.Русев , който в края на втората част отбеляза “тройка” с фаул, а за целия мач – 9 т. ( най-много за сезона ). След като на полувремето водихме с успокояващото 50-38 през третата част играхме твърде рзконцентрирано, но Р.спортист не успя да се възползва от това и въпреки взе часта с 15-14 разликата от 11 т. предвещаваше безпроблемни последни десет минути. Гостите намериха сили да се противопоставят и намалиха разликата до 6 т. ( 65-59 ) след като центърът ни Н.Балев седна на пейката за пет лични нарушение, отсъдени му твърде пресилено от реферите на мача. В този двубой той не успя да реализира обичайните си точки, но направи 6 асистенции – рекорд за него от както играе за Ямболгаз. Успешен ход бе влизането в игра на С.Иванов, който с чудесни два индивидуални пробива реализира 4 т. и секна устрема на “скиорите”. Най-добрият за Р.спортист Ил.Нанев ( 20 т./11 б. ефект.+24) също излезе за фалове, което позволи на разигралият се А.Паунович да отбележе всичките си 6 т. в края на мача и да “грабне” 3 борби в нападение ( рекордни за него ). MVP на мача, с ефект. +25 е Д.Хорозов ( 25 т., 6 борби, 2 аст.). В 108-ят си мач за Ямболгаз, той направи и рекордните за него 6 откр.топки. Предимството за ямболският отбор в стрелбата от игра е очевидно – 34/60 56,6 % срещу 23/64 35,9 %. Ямболгаз има и 24 отборни асистенции срещу 13 за Р.спортист. Гостите от Самоков са овладели 5 борби повече от домакините ( 42-37 ).