@

БЛЕДИ СЕНКИ КРАЙ МОРЕТО

ЧЕРНО МОРЕ ИГ 96, ЯМБОЛГАЗ 61
18 декември 2004, Варна

В най-слабият си мач до сега в първенството Ямболгаз загуби от вдъхновеният отбор на Черно море ИГ без да окаже съществена съпротива. Много, много под възможностите си играха лидерите на отборът ни Н.Балев ( 6 т.) и П.Нойков ( 4 т.). Мача започна изключително зле за нашите. Позволих ме да ни поведат с 20-2, като повече от седем минути не успяхме да отбележем кош. В този период от срещата реферите бяха твърде строги към ямболлии. Пет пъти съдиите отсъждаха “крачки” на нашите баскетболисти. Три пъти ни бе отсъждан и фаул в нападение (общо 7 за мача !). За слабата игра на Ямболгаз в тази част говори и неточното изпълнение на нак.удари 1/5 (20%). 26-6 светеше на инф.табло в залата след първите десет минути. Втората четвърт започна обнадеждаващо за Ямболгаз след като Д.Хорозов (24 т. и 9 б.) отбеляза кош с фал, но след няколко поредни несполучливи атаки от наша страна разликата в резултата остана твърде голяма 38-20. Последваха две силни минути за нас, след като успяхме да осъществим две бързи атаки, едната от тях завършена със “забив” от Балев. Резултата бе сведен до приличното 40-28, но в този период на подем в 19 мин. от срещата бе отсъдено четвърто лично нарушение на нашият център. Той седна на пейката и не се появи в игра до края на мача. През третата част само силните изяви на Д.Хорозов не позволиха на варненци да поведът още по-убедително. Капитанат ни отбеляза 12 от своите 24 точки именно през тези минути. Той бе и автор на най-атрактивното изпълнение в мача, след като успя да забие топката в коша след като “прескочи” двама от своите противници. През четвъртата част, домакините успяха по категоричен начин да затвърдят превъзходството си. Те доведоха разликата до 36 точки – най-голямата в мача чрез отлична игра на Д.Иванов ( 14 от 20-те си точки в тази част). Младока стана и MVP на мача с ефект. +23. Най-силният си мач за сезона направи и бившият играч на Ямболгаз Ив.Друмев (17 т. 7/9 77,8% от игра). За Ямболгаз поредният си добър мач направи Д.Хорозов (ефект. +19). Черно море ИГ спечели убедително борбата под кошовете (38-28). Победителите превъзхождат и в отборните асистенции (24-9). Момчетата от Ямболгаз са допуснаха и цели 21 грешки (20 технически).