@

"СКИОРИТЕ" НИ ИЗПЪРЗАЛЯХА

Р.СПОРТИСТ 96, ЯМБОЛГАЗ 95
27 ноември 2004, Самоков

Ямболгаз подари първата победа на Р.спортист в 63-я баскетшампионат на България. Нашите момчета не изиграха лош мач, но щастието и съдбата бе на страната на домакините. Ямболският отбор взе първата част с 24-21, но не до там силната втора четвърт ни лиши от преднина на полувремето ( 44-46 ). През третите десет минути от мача направихме всичко възможно да се откъснем от съперника, но успяваме само да изравним резултата и часта завършва при резултат 64-64. Прекрасните първи минути на ямболци доведоха до осем точкова преднина, но няколко грешки доведоха до драматичните последни минути. При равен резултат и секунди до края на двубоя С.Говедаров изпълни два неуспешни удара от линията. В ответната атака бе фаулиран А.Саралийски от Р.спортист. Той отбеляза само един от двата си опита. Самоковци поведоха с 96-95. В следвашата атака реферите П.Симионов и В.Атанасов не посмяха да отсъдят две последователни нарушения, първо срещу Н.Балев под коша и срещу сграбчилия офанзивната борба С.Иванов. Статистиката от мача показва превъзходство на Ямболгаз в борбата под кошовете – 27 срещу 24, в асистенциите 17 – 14, в “откраднатите топки” 10 – 4. и в изпълнението на наказателни удари – 68% на 65%. Ямболгаз е “стрелял” по-добре и за две точки – 69 %!(24/35) срещу 60%. Нашият отбор е направил и по-малко грешки от противника 14 срещу 16. Логичното обяснение на нещастната загуба се оказва отличния % на Р.спортист от “тройката” – 58% ( 11/19 ). Пореден силен мач за нашия отбор изигра Н.Балев, който отбеляза 27 точки (рекордни за сезона) и равни на неговите 27 години – навършени в деня на мача. Той овладя 9 борби и има изключителните 79% от игра (11/14). Балев е и с +30 коеф., също рекорден за него. Отлично се изявиха и П.Нойков – 25 т. ( 6 “тройки”-негов изравнен рекорд и 5 асист.) и С.Говедаров ( 18 т. ), а също така и К.Попов с 6 асист. и 4 “откраднати топки”. Най-добър за Р.спортист и MVP на мача е Ил.Нанев с +27 коеф. и “дабъл-дабълс” ( 21 т. / 10 борби ). За равностойността и успорваността на двубоя говорят и 11-те изравнявания на резултата. Максималната разлика за нас е била 8 точки. Р.спортист е водил най-много с 5 точки. Нашият отбор е владеел и повече време топката – 55% от мача.