"ЗАСТРАХОВАТЕЛИТЕ" НИ ЛЪЖАТ

ЯМБОЛГАЗ 71, СПАРТАК ЕВРОИНС 79
19 ноември 2004, Ямбол
статистика

Ямболгаз допусна първата си домакинска загуба през новия сезон. Нашите не успяха да повторят в собствената си зала силната игра показана срещу Черно море преди две седмици и логично загубиха от противник, който не ни превъзхожда с нищо. Началото на мача бе показателно за нагласата на двата отбора. След изключително слабото начало на сезона, “полицаите” беха решени именно в Ямбол да постигнат първия си успех. “Жълто-сините” , като че ли нямаха нищо против това. Отборът на “Евроинс” трупаше методично точка по точка в актива си – четири през първата четвърт и още три през втората. На полувремето резултата беше 41-33 за гостите и много минорно настроение по трибуните. Третата част на мача започна много обещаващо за Ямболгаз. Топката слезе до Н.Балев (12 точки и 9 борби) и той поведе отбора. След многото пропуски от “тройката”( 1/8 ), П.Нойков отбеляза единствената си в мача и се достигна до обрат. Успеяхме да поведем с две точки – най-голямата разлика за нас в мача. Няколко успешни атаки на Н.Савич и А.Радев обаче доведоха до четириточкова преднина за Спартак преди последните десет минути. По-опитният отбор на гостите не позволи да бъде надхитрен и въпреки, че най-добрият в мача А.Радев ( 15 точки и 8 борби ) излезе принудително от игра заради контузия взе своето – първа победа в шампионата. Нашите “стреляха” изключително слабо от “тройката”. Успеваемост от едва 8% (2/24) е анти-рекорд за клуба. Грешките, които допуснахме 18 срещу 11 за противника, не можаха да бъдат компенсирани от много по-добрата ни борба под кошовете – 38 (14 в нападение) на 28. “Полицаите” изпълнха и цели 31 нак.удари (22/31) срещу 17 (11/17) за нас. Максималната разлика в полза на победителите беше 12 точки и то в последната четвърта част. След като лидерите в нашият отбор Н.Балев (12 т., коеф.+12) и П.Нойков (10 т., коеф.+9) не бяха на висота и останаха далеч от обичайните си реализаторски показатели за сезона , съответно 16,5 т.,+18,75 коеф. и 22,0 т., +19,50 коеф. най-добри изяви в мача имаше Ясинский-мадши с +16 коеф. MVP на мача е А.Радев с +19 коеф.