222-ВА САНТИМЕТРОВА ЛУДОСТ

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК 118, ЯМБОЛГАЗ 50
12 ноември 2004, Правец
статистика

Ямболгаз загуби разгромно мача си от 4-я кръг от шампиона Лукойл Академик. Нашите започнаха великолепно срещата и едва ли някой е предполагал, че ще се достигне до тази голяма разлика в резултата на края. Отборът ни игра с хъс и самочувствие през първите 8 мин. Мача започна с няколко пресечени паса от Н.Балев и К.Попов. Последващите бързи атаки бяха като по учебник. Д.Хорозов отбеляза “тройка”, а Н.Балев изпълни десет удара от линията ( 8/10 ). На бързо поведохме с 21:11. Само Т.Стойков от домакините бе на висота ( 28 т.). Звездата на гостите П.Лодърдейл се изнерви от добре пазещият го Н.Балев и още в 3-та мин. трябваще да бъде дисквалифициран след като с все сила замери с топката съдията К.Иванов. С влизането в залата на президента на Лукойл, В.Златев и футболната легенда Хр.Стойчков като , че ли нещо се пречупи у нашите. Зачестиха грешките и още след първите десет минути Лукойл Академик поведе с 31:30. От тук на татък нищо не вървеше в играта ни. Успяхме да стигнем до няколко анти-рекорда за последните пет сезона, за най-малко отбелязани точки за едно полувреме – 11, за най-малко вкарани точки в една четвърт – 3, за най-нисък % стрелба от игра – 23,3, за най-много отбелязани точки от наш опонент - 118, за най-малко реализитани точки в един мач- 50 и най-голяма точкова разлика, с която губим дадена среща - 68. В отсъствието на П.Нойков не се появи лидера, който да измъкне отбора от “дупката”. Н.Балев започна силно, като отбеляза всичките си 15 точки в първата четвърт, но после и той се “загуби” и след като направи няколко необясними грешки седна на пейката, като Ив.Чолаков му спести част от обичайно игралното му време. Мача се до игра от младите, от които само Д.Ясински ( 11 т. ) впечатли. Той направи зрелищна забивка и овладя рекордните за него 9 топки под кошовете. Първия си кош за Ямболгаз отбеляза А.Паунович в 5 - та мин. на срещата.

След първоначалните слаби минути, шампионите стегнаха защитата като отнеха 17 топки. Стрелбата им от игра е 60,9 %, овладяха и 44 борби, с 4 повече от Ямболгаз. Най-добър за победителите и MVP на мача е Т.Стойков с 28 точки, 7 борби, 5 асист. и 4 откраднати топки. Ефективност +28 полужителни действия

От нашите най-полезен с играта си бе Н.Балев – ефективност +10.