/srqda/,
з. Б.Гюденов | Перник

КАДЕТИТЕ СЕ КЛАСИРАХА ЗА ФИНАЛИТЕ
29 май 2014

Отбор кадети на БК „Тунджа“ – Ямбол се класира сред осемте най-добри отбор в България, които на финалният турнир в Самоков от 7 до 11 юни ще определят шампиона в тази възрастова група. Това стана факт след като момчетата водени от Румен Шопов завърших на второ място на провелият се зонален турнир в Ямбол. Те отстъпиха само на настоящият шампион при кадетите Академик София с 55-80, като преди това убедително надиграха връстниците си от ЦСКА с 74-46, Академик Пловдив с 91-71 и Делфин Бургас с 72-55.
Днес се изтегли и жребият в надпреварата. Ямболските момчета попаднаха в силната предварителна група „А“, където са още отборите на домакина Рилски Спортист и победителите в своите зони Черно море Порт Варна и Левски. В другата група са трите отбора от София Академик, Шампион 2006 и Баскетболно детство, както и русенският Дунав 2007. Кадетите са третият отбор, който клубът ни класира за финален турнир. До сега това сториха момчетата до 12 година с треньор Андреан Илчев и юношите на Валери Бъчваров.
Очаква се баскетболният ни клуб да класира за последният етап на надпреварата и четвъртият си отбор при подрастващите, този на момчета до 14 години водени от Здравко Янчев. Техният зонален турнир ще се проведе в Бургас на 2 и 3 юни. Участници в него са домакините от Делфин, другият отбор от Бургас Черноморец, както и отборите на Берое и Славия. За финалите се класират първите три отбора.