/srqda/,
з. Б.Гюденов | Перник

АНДРЕЙ ИВАНОВ Е НАЙ-ДОБРИЯТ БОРЕЦ ПОД КОШОВЕТЕ ПРИ ЮНОШИТЕ
7 май 2014

Младият баскетболист на Ямбол Андрей Иванов спечели приза за най-добър борец под кошовете на завършилият в Ботевград финален турнир на държавното първенство за юноши. Андрей хвана впечатляващите 17.2 борби средно на мач, от тях 12.0 в защита и 5.2 в нападения. Освен това добави към актива си и 13.2 точки. Коефициентът му на ефективност от +20.4 постигнат от петте му мача в турнира е трети по стойност в надпреварата.
Обещаващият млад баскетболист на Ямбол печели този приз за трети път в три поредни финални турнира при подрастващите във възрастовите групи кадети и юноши. Андрей Иванов за втори сезон е включен и в представителният мъжки баскетболен отбор на Ямбол. По всяка вероятност ще попадне и сред избраниците на Людмил Хаджисотиров за предстоящото Европейско първенство за мъже до 18 години дивизия „Б“, което ще се проведе в София от 24 юли до 3 август 2014. В началото на годината Андрей спечели и награда за най-обещаващ млад спортист на Ямбол.
Баскетболният юношески тим на БК „Тунджа“ – Ямбол зае 7-мо място на финалите в Ботевград, след 2 победи над Делфин – Бургас и загуби от домакините и шампиони на турнира Балкан, Левски и Академик – София. Потенциалът на този отбор е доста по-голям, но контузии на основните играчи на отбора Росен Иванов и Косьо Великов непосредствено преди началото на първенството повлияха за това той да не бъде разкрит в пълна степен.