/събота/,
з. Общинска | Ст. Загора

ЯМБОЛ СРЕЩУ БАЛКАН ЗА КУПАТА
17 февруари 2014

Ямбол ще играе срещу Балкан на 27 февруари /четвъртък/ в четвъртфинален мач от турнира за Купа „България“ 2014. Това нареди жребият теглен днес в офиса на НБЛ. Двата отбора ще се срещнат за трети път в тази фаза на турнира за последните четири негови издания. И в двата случая през 2011 и 2013 победител е излизал ямболският отбор съответно с резултат 78-69 и 83-78. И в двата турнира Балкан бе поставен отбор, но Ямбол успяваше да победи предварително соченият за фаворит ботевградски тим. И в таз годишното издания „Зелените“ от Ботевград бяха поставени в урната на фаворитите, като отбор намиращ се на трето място във временното класиране в НБЛ след втория етап на редовния сезон. Ямбол бе в урната с отбори заемащи места във втората половина на класирането – 5-то място.
Двата отбора изиграха два мача досега в шампионата. И в двата Балкан победи убедително. В зала ‚Диана“ те взеха победа със 110-89, а като домакини ни надиграха с 89-74.
Победителят от двубоят между Балкан и Ямбол ще играе на полуфинал срещу спечелилият мача Черно море Порт Варна – Спартак Пл.
Другите два четвъртфинални двубои са Лукойл Академик – Рилски Спортист и Левски – Черноморец/Берое.