/понеделник/,
Арена Шумен

ЯМБОЛ ПОБЕДИ БЕРОЕ В ТРЕТАТА СИ КОНТРОЛА
28 септември 2013

Нашите баскетболисти победиха "Берое" с 81-61 (32:8, 49:23, 57:40) (32:8, 17:15, 8:17, 24:21) в приятелски мач, игран в зала „Диана”. Домакините изиграха силна първа четвърт, след което играта вървеше на приливи и отливи, а голямата разлика се запази.
През първата част ямболии бяха категорично по-силни от съперника си и изцяло контролираха играта, като допуснаха само 8 точки в коша си и вкараха цели 32. Втората част беше по-равностойна и гостите успяваха да отвърнат на действията на съперника си, а след почивката старозагорци успяха да стопят част от разликата си и да се приближат на 15 точки от съперника. Отборите изиграха резултатна последна десетка, а стабилната разлика на Ямбол се запази. Пол Бюторак вкара 20 точки и овладя 14 борби за победителите, 12 добави Георги Сираков, а с по 11 се включиха Станислав Говедаров и Сергей Цветков, а Станислав Славейков остана с 10 точки. За Берое с 19 точки и 7 борби завърши Тихомир Желев, а 12 вкара Милчо Борисов, а също така добри включвания имаше и Ростислав алексов и ямболията Мартин Раднев. В отборното противопоставяне се наблюдава следното : Ямбол е с 39 борби (9 в нападение и 30 в защита) срещу 32 (11 в нападение и 21 в защита) за Берое, грешки 19 за Ямбол и 17 за Беоре, 12 асистенций за Ямбол срещу 11 за Берое, в откраднатите топки са по 9 за двата отбора, а блокираните стрелби са 1 за Ямбол и 3 за Берое. Обща успеваемост за Ямбол 29/62 47%, а за Берое 21/60 35%,като в стрелбата за 2 точки : 22/46 48% за Ямбол, а Берое са с 17/40 43 %, за 3 точки : 7/16 44% - Ямбол и за Берое : 4/20 20% и от линията за наказателни удари Ямбол : 16/18 89%, а Берое е с 15/30 50%.

Ямбол: Д.Гилмор 9, С.Говедаров 11, С.Цветков 11, С.Славейков 10, П.Бюторак 20 (Г.Сираков 12, И.Тенев, С.Чолаков, С.Петков 8)

Берое: Д.Карамфилов 4, Т.Желев 19, М.Борисов 12, П.Загоров 4, Р.Алексов 7 (Е.Иванов 5, М.Раднев 8, Б.Христов, П.Русев, П.Танков)