/понеделник/,
Арена Шумен

ЯМБОЛ ЗАГУБИ В ОДРИН
27 септември 2013

Ямбол загуби вторият си мач от предсезонната си подготовка. Нашите момчета гостуваха в Одрин на елитния турски тим Олин Едирне.
Старши треньорът на Ямбол Юлиян Радионов включи в стартовата петица гардовете Дериус Гилмор и Станислав Говедаров. Крилата Сергей Цветков и Станислав Славейков, а като център започна Пол Бюторак. Двубоят започна равностойно, но в средата на първата част домакините поведоха с 13-7. Тази разлика в резултата постепенно нарастваше за да достигне десет точки в края на периода 27-17.
Втората четвърт започна с поделени кошове. Най-вече благодарене на Славейков и Цветков нашите успяха да стопят преднината на Олин, която бе достигнала 11 точки. На полувремето резултатът бе 44-38 за домакините.
През второто полувреме баскетболистите на Одрин показаха много силна игра в нападение, което предреши мача. Те спечелиха третата част с 25-16 и решиха мача в своя полза. Четвъртата част също беше спечелена от домакините с 24-19. Така се достигна до крайният резултат 93-73.
За Ямбол силно в нападение игра Дериус Гилмор. Плеймейкърът ни отбеляза 21 точки от тях 3 „тройки”. Дериус успя в 9 от 15-те си стрелби от игра. Добави към актива си и 4 асистенции. Добра игра в мача демонстрираха и другите ни две нови попълнения. Станислав Славейков вкара всичките си 4 стрелби за две точки. Добави към точковият си актив и 2 „тройки”. Сергей Цветков също бе с висока успеваемост в стрелбата от игра, след като вкара 6 от 9-те си стрелби от игра. Добро включване от пейката и за Георги Сираков. Вторият ни плеймейкър игра със самочувствие и отбеляза 9 точки, но пропусна и 4-те си стрелби за три точки. От другият ни американец Пол Бюторак определено се очаква повече. Той завърши мача със седем точки и 5 борби.
Победата на Олин дойде най-вече от чудесната им стрелба от далечно разстояние. Баскетболистите им отбелязаха 16 от 25-те опита за три точки – 64.0%.
Следващият предсезоннен мач на Ямбол е в събота от 18.00 часа. На Диана Арена ще ни гостува отборът на Берое.

Ямбол: Д.Гилмор 21, С.Говедаров 4, С.Цветков 12, С.Славейков 16, П.Бюторак 7 (Г.Сираков 9, С.Петков 4, А.Иванов, С.Чолаков, Ив.Тенев)