@

ЯМБОЛ ИГРА В ОДРИН ПРИЯТЕЛСКИ МАЧ
26 януари 2012

Баскетболистите на Ямбол пътуваха до Одрин, където изиграха приятелски мач с елитния турски тим Олин Едирне. Срещата между двата тима приключи при резултат 86-79 в полза на домакините. За Ямбол в този мач участие на взеха Джон Офоегбу – визови проблеми и контузените Станислав Говедаров – глезен и Стойо Чолаков – кръст. Олин започна мача с най-добрите си играчи, сред които и българския национал Филип Виденов, който вкара 12 точки.
Първата част бе спечелена от ямболските баскетболисти с 22-20. След 9-0 за Одрин в първите две минути на втората част домакините си спечелиха комфортна преднина, която подържаха до края на полувремето. Първите двадесет минути завършиха при резултат 49-37 в тяхна полза.
Преднината на домакините в третата част достигна 69-49. В последните 3 минути от третата част ямболските баскетболисти направиха серия от 12-0 и влязоха в последната част при резултат 69-57.
Пет минути преди края на мача Олин поведе с 79-65, но нашите отново не се примириха с това и две минути преди края намалиха разликата в резултата до 82-75. В останалото време двата отбора си размениха по четири точки за крайното 86-79.

Ямбол: Радионов - 3 pts, 5 ast, 2 sts; Вучков - 15 pts, 5 rebs, 3 ast, 3 sts; Дурчев - 17 pts, 2 rebs, 2 sts; Петков - 9 pts; Гуджино - 17 pts, 4 rebs, 3 ast, 2 sts (Джеферсън - 3 pts, 4 ast, 2 rebs; Марчев - 12 pts; Е.Иванов - 3 pts; Тенев - 1 ast, 1 rebs; Н.Георгиев)

Ямбол използва тази проверка за да се подготви по-добре за тежкото изпитание което им предстой в неделя, 29 януари срещу Р.спортист.