@

ПЕТТЕ НАЙ-СТОЙНОСТНИ МАЧА НА ЯМБОЛ ПРЕЗ СЕЗОНА
13 август 2012
No 1 Ямбол-Черно море 17/12/2011 | 103-76 | видео |
Най-добре проведеният от Ямбол мач през сезон 2011-12 според статистиката е този играл се на 17 декември 2011 срещу отборът на Черно море. На Диана Арена нашите момчета побеждават „моряците” с 103-76. Това е двубоят, в който вкарваме най-много точки през сезона в един мач. Това е и единствената ни игра, в която отбелязваме повече от сто точки. Също така на тази дата баскетболистите ни са овладели рекордните за редовния сезон 32 борби в защита. Отборната ни ефективност, по която е направена тази класация е впечатляваща от +135.

No 2 Ямбол-Левски 14/05/2012 | 96-85 | видео |
Вторият по стойност мач на Ямбол през сезона е този срещу Левски на 14 май 2012. Това е мач трети от плейофната серия, в който направо смачкахме опонента си. Резултатът от него е 96-85, като в отделни моменти от мача водехме с повече от 20 точки разлика. Това е и най-качественият ни двубой в плейофите. В този мач нашите взеха и върховите за сезона 33 борби в защита. Отборната ефективност е +119 – най-висока в плейофи 2012.

No 3 Ямбол-Балкан 17/04/2012 | 92-61 | видео |
Третият по-качество мач е от 27-я кръг на редовния сезон. На 17 април 2012 срещу Балкан ямболските баскетболисти изиграха най-силното си второ полувреме през сезона и победиха с 92-61. В този мач отбелязахме общо 11 „тройки” – най-много през сезона. Нашата отборната ефективност в двубоя бе +119.

No 4 Ямбол-Черно море 21/05/2012 | 97-79 | видео |
Четвъртият по стойност мач през сезона е отново срещу Черно море. В първият плейофен мач от серията за бронза нашите победиха с 97-79. Отбелязаните от нас 97 точки са рекордни за деветте ни мача в плейофната кампания. Отборната ни ефективност е +116.

No 5 Лукойл Академик-Ямбол 13/04/2012 | 96-88 | видео |
Най-гръмката ни победа през сезона е тази над Лукойл Академик в Правец с 96-88. Въпреки шокиращата ни победа над шампиона този мач не е най-добре изиграния от нас. Отборната ни ефективност в него е +110, което му отрежда петото място в тази класация.