@

БУРГЕРПОЙНТ - ШАМПИОНИ НА БАСКЕТБОЛНА ЛИГА
3 август 2012
Баскетболният отбор на Бургерпойнт, участник в ученическата лятна баскетболна лига Диана Кабел / Оптинет спечели първото място в надпреварата в по-малката възрастова група. На финала те победиха своя стойностен опонент от Тигър с 76-67.
Баскетболистите на Бургерпойнт бяха загубили с единадесет точки мача си в предварителната група, но на финала показаха най-доброто от себе си и заслужено спечелиха златните медали. Изключително силно за победителите игра баскетболистът Мартин Чавдаров, който от една година живее и се състезава за италианския Римини. Крилото вкара 34 точки и хвана 20 борби. В заключителната четвърта част изключително силни минути имаше другият лидер на отбора Александър Драгоев. Той се отчети с 21 точки и 16 борби. Всички баскетболисти на Бургерпойнт заслужават похвала за големият си ентусиазъм и себераздаване на терена. Похвално е и старанието на капитанът на шампионите Ангел Ангелов, който беше основен двигател за сформирането на отбора и намирането на спонсор в лицето на едно от най-хубавите заведения за бързо хранене в Ямбол „Бургерпойнт”.
Честито на победителите, и само добри думи за техните опоненти от Тигър.