@

РЕКОРДНИ ПОСТИЖЕНИЯ СЛЕД МАЧА ЯМБОЛ-БАЛКАН
7 април 2010

Ямбол постигна най-убедителната си победа от началото на първенството. Двадесетте точки, с който надиграхме Балкан (89-69) надхвърлят досегашната ни върхова победа над Черноморец в Бургас с три точки.
Павел Маринов направи най-силният си мач за сезона с ефективност от +19. Вкара рекордните си за сезона 18 точки, като успя в 8 от стрелбите си за две точки. Това е изравнено негово постижение откакто играе за Ямбол. Също така хвана върховите за него през сезона 4 борби в нападение. Това той прави за втори път за 68-те си официални мача за ямболския отбор.
Станислав Говедаров също се прояви с борбите си под кошовете. Той хвана 7 отскочили от ринга топки. Това е негово изравнено върхово постижение за тази кампания. От тях има 4 в защита, което прави за първи път през сезона.
Златко Гоцевски заби 4 „чадъра” на своите опоненти и се превърна в ямболския играч с най-много блока в един мач през сезона.
MVP на този двубой стана Димитър Ангелов с индекс от +23. Крилото ни вкара 25 точки, с което изравни най-доброто си постижение до този момент постигнато срещу Р.спортист на 27 ноември 2009.
Ямбол постигна и няколко отборни рекорда. Играчите ни лепнаха общо 8 „чадъра” на ботевградчани. Това се случва за трети път за последните 11 сезона. Първото полувреме завърши при 14-т точкова преднина (46-32), която е най-голямата за сезона правена от нас за първите двадесет минути от един мач. Стрелбата ни за две точки е с успех от 62.5 % (25-40). С това подобрихме върховото си постижение от предходният ни мача с Черноморец, в който вкарахме 62.2 % (28-45) от стрелбите си за две точки.