@

НАЙ-МАЛКИТЕ, 10-ТИ НА ФИНАЛИТЕ
25 май 2009

Най-малките баскетболисти на Ямбол, децата до 10 години приключиха изявите си в първото за тях голямо състезания. На Финалите на Държавното първенство, провело се в Самоков, възпитаниците на Румен Шопов заеха 10-то място. Домакините са предоставели отлични условия за провеждането на състезанието, което е позволило на децата да изявят най-силните си качества. Шопов е доволен от своите малки състезатели, които са показали най-доброто, на което са способни. Те са само на 6 месеца тренировъчна работа, докато връстниците им от повечето отбори класирали се пред тях тренират близо две години.
Тази година за първи път БФ”Баскетбол” организира финален турнир на тази възраст, което означава, че децата трябва да започнат организирани тренировъчни занимания по баскетбол вече на 7-8годишна възраст, ако искаме отборите ни да са равностойни на останалите в страната.