@

ЯМБОЛ ПРАВИ РЕКОРДИ
27 октомври 2008
На мачът ни със Сливен ямболските баскетболисти подобриха три отборни рекорда. За четиридесетте минути игра нашите отбелязаха 15 пъти кош зад линията за три точки. По този начин подобрихме едно от най-старите отборни върхови постижения от 14 „тройки”, което датираше от 14 октомври 2000 година и бе поставен в изключително драматичният ни мач с Черно море. Много от нашите привърженици си спомнят този двубой, в който успяхме да заличим 23 точкова преднина, която имаха гостите от Варна 7 минути преди неговия край. Трябва да отбележим, че тези 14 попадения се получиха след допълнителни пет минути игра поради равенство в резултата в редовното време.
Срещу Сливен вкарахме 15 „тройки” от 23 опита. Това прави успеваемост от 65.2 %. Никога до сега, за последните девет редовни сезона не сме стреляли толкова точно от тази далечна дистанция. Предишното ни върхово постижение по този статистически показател бе от дата 5 октомври 2002 година срещу ЦСКА в София и е 64.3 % (9-14).
И трети отборен рекорд направи Ямбол в последния си мач срещу Сливен. През първите двадесет минути от него успяхме да отбележим 65 точки в коша на съперника ни. Предишното най-добро наше постижение е 64 точки постигано два пъти срещу Славия на 9 май 2002 г. в Ямбол и Спартак МВР на 14 април 2007 г. също в нашия град.
И още една любопитна статистика показваща силата на нашето нападение. За първи път от близо осем години вкарваме повече от сто точки в два поредни шампионатни мача. През сезон 2000-01 правим това на 28 октомври 2000 г. срещу Спартак Пл. (104-70), а три дена по-късно на 1 ноември 2000 г. вкарваме 113 точки на Академик Сф. (113-72).