@

ФЕНОВЕТЕ ИЗБРАХА СКОТ
22 октомври 2008

В анкета в нашия сайт ямболските баскетболни привърженици присъствали на мача между Ямбол и Варна на принципа последните впечатления са най-трайни определиха американският гард на отбора ни Скот О'Галахър за играча с най-голям принос за победата. Той „обра” 37 % от вота им. Скот бе главно действащо лице в последната минута на продължението. Три последователни атаки на ямболския отбор бяха завършени успешно от него. При резултат 93-90 той вкара фантастична „тройка”. В следващата атака атрактивно проби защитата на сънародника си Кори МакИнтош. След това успешно изпълни и два наказателни удара. 57 секунди преди края на редовното време при преднина от шест точки за варненци вкара кош след пробив и принуди пазача си да му направи и фаул. С това той даде надежда, че можем да победим опонента си. Също така направи всичко възможно да спре решителната, последна атака на Кори МакИнтош, която можеше да даде победата на Евроинс Черно море. Американският ни гард завърши мача с 18 точки и ефективност от +16. Най-висок индекс на ефективност в мача за Ямбол постигна Станислав Говедаров - +21. Капитанът ни бе фантастичен през първите 10 минути. През тях той вкара 18 от всичките си 20 точки. Феновете ни го поставиха на второ място с 24 % предпочитание. Трети с 18 % е Кирило Скуматов. Украинският ни баскетболист може би има най-голяма заслуга мача да стигне до продължение. 31 секунди преди края пресече пас на Александър Янев към Атила Сантос и в последвалата наша атака реализира зад линията за три точки, с което изравни резултата.
В действителност точно тези трима баскетболисти изпъкнаха с изявите си в мача и компетентните наши привърженици по най-точния начин са усетили това.