@

"ТИГРИTE" НОСЯТ МЕДАЛИ НА ЯМБОЛ
05 юни 2007

Ямбол отново има отбор медалист от финалните турнири на Държавните първенства по баскетбол за подрастващи. След 2002 година, когато тимът на „Ямболгаз” стана шампион при юношите, сега малките баскетболни „тигри” спечелиха бронзови медали при момчета до 14 години. Отборът воден от З.Янчев и А.Стефанов напълно заслужено спечели третото място в това състезание провело се в старопрестолния град В.Търново, след като убедително победи варненският „Черно море ИГ” с 68-56. Това място в класирането е най-малкото което можеха да постигнат тези момчета. Само малшансът ги лиши от големият финал, след като загубиха само с една точка полуфинала от смятаният за абсолютен фаворит в надпреварата отбор на „Лукойл Академик”.
С пет победи и само две минимални загуби „тигрите” от Ямбол ни зарадваха много със спечеленият медал и подсказват, че в града ни продължават да се раждат таланти. Това означава, че традициите в играта с оранжевата топка няма да изчезнат и сме в очакване на по-добро бъдеще за този толкова обичан спорт в града на Диана.