@

ИСТОРИЯТА НА ЯМБОЛБАСКЕТ - ЕПИЗОД 2
12 февруари 2006

В последната анкета Ви попитахме "Кой баскетболист на Ямбол е реализирал най-много точки в един плейофен мач?" . Този път повечето от Вас (37 %) правилно посочиха верния отговор. Най-много точки в един плейофен мач е отбелязал Б.Вичентич през сезон 2002-03. На 10 май 2003 той отбеляза 38 точки в коша на Левски във втория мач от полуфиналната плейофна серия. За 37 минути нашето крило вкарва 8 от 13-те си опита за стрелба за 2 точки, 3 от 4 опита за 3 точки и 13/14 от линията. 27 от тези 38 точки Бранислав отбеляза през второто полувреме на този двубой. Постигнатата от него ефективност от +45 и до сега е най-високата постигната от наш играч не само в плейофите, но и във всичките мачове от редовния сезон. Освен отбелязаните точки тази висока ефективност е постигната и от 8 борби, 4 асистенции и 5 отнети топки. За жалост този мач бе загубен от Ямболгаз с 74-83.
Само още един ямболски баскетболист е отбелязал повече от 30 точки в един плейофен мач. Това е Д.Ангелов. Той отбеляза 32 точки в историческия за ямболския баскетбол мач срещу Черно море на 3 май 2001 г. Във Варна Ямболгаз победи домакините с 86-75 и за първи път се класирахме за финал на Държавното първенство. Този мач ще се запомни и с невъздържаното поведение на варненските фенове, които държаха "в плен" повече от час отбора ни в съблекалнята.(виж История/Велики мачове)