МОРЕТО НИ ОТНЕСЕ
7 октомври 2005

Ямбол 78, Черно море ИГ 112
(22-24 , 21-33 , 21-28 , 14-27)

“Ямбол” изигра вторият си предсезонен мач. След като преди два дена победихме с двайсетина точки втородивизионният “Черноморец” в Бургас, сега нашите момчета бяха надиграни категорично от по-класния си опонент – отбора на “Черно море ИГ”
Мача започна равностойно, като гостите подържаха малка преднина от 2-3 точки. Много силно в тези минути за “Ямбол” игра Н.Тмушич. Новото ни сръбско попълнение се понрави с добрите си отигравания под коша и бе достоен съперник на най-добрия център през миналия сезон – С.Топчов, който отбеляза първите осем точки за отбора си. Първата част приключи 22-24, което даде надежда на многобройните ни привърженици, че можем да бъдем равностойни на един от най-силните отбори в България. За съжаление втората част се разви твърде не благоприятно за ямболци. Тмушич седна на пейката натрупал лични нарушения и се видя, че нямаме друг човек, който да се противопостави в подкошието на развилнелите се братя Иванови. Деян и Калоян в тези минути показаха своя развит потенциал и бележеха кош след кош. На полувремето двамата общо отбелязаха 31 т. и овладяха 15 борби. В нашите редици Н.Тмушич имаше 16 т. и 11 б. Добре му партнираха и Д.Хорозов и А.Радев с по 8 т.
В началото на второто полувреме се опитахме да направим обрат в резултата, като намаляхме разликата на два пъти до 8 т., но дългата скамейка на варненци и агресивната им игра бяха твърде голяма пречка за нашите баскетболисти. Д.Коешинов, от който се очаква да бъде лидер на отбора ни направи 8 асистенции, но и 6 грешки, а отборът ни като цяло цели 31 срещу само 8 за Черно море ИГ. След толкова много брак в действията ни е логично да загубим катастрофално от един хегемонен и сплотен отбор като варненския.
Остава твърде малко време до квалификационните турнири, а се вижда че тимът ни все още не е готов за предстоящите битки. Разбира се потенциала е на лице и се надява ме, че специалист като И.Чолаков ще успее да канализира действията на баскетболистите си за да можем за 11-ти пореден сезон да се наслаждаваме на играта на най-добрите отбори в страната.
Главни действащи лица в мача: MVP - Калоян Иванов EFF +33 ( 26pts, 10 rebs, 2 ast, 3 st, 2 bs)
“Ямбол” – Н.Тмушич 22 т., 17 б. ; Д.Хорозов 16 т. ; С.Говедаров 16 т., 7 б. ; А.Радев 12 т., 6 б. ; Д.Коешинов 8 асист.
“Черно море ИГ” – К.Иванов 26 т., 10 б. ; Д.Иванов 24 т., 9 б. ; С.Топчов 20 т., 9 б. ; Б.Боев 15 т.
Днес, двата отбора изиграха още един мач по между си. В него отново победител излезе отборът на Черно море ИГ.
Резултат: 64-78 (24-16 , 17-21 , 14-17 , 9-24)