@

Б.САНДЪРС-ИГРАЧ №1 НА ЯМБОЛ ЗА МАЙ И В PLAYOFFS
17 май 2009

Байрън Сандърс е №1 на Ямбол за месец май. През него отборът ни изигра четири мача, три от тях плейофни. Именно в тях представянето на Байрън бе отлично, което го прави не само най-добър за месеца, но и най-добре представилият се наш играч в плейофите.
И в трите мача от тях той стана MVP на Ямбол, като в домакинският ни двубой с Евроинс Черно море се превърна и в „играч на мача”. В плейофите американският ни център постигна средна ефективност от +22.7. Това е втори по стойност резултат в тази фаза на първенството за последните девет сезона. Само Николай Балев има по-висок среден индекс (+24.0) през плейофи 2004. Сандърс игра в 95 минути през тазгодишните елиминации. През тях той вкара 46 точки (15.3) - второ постижение в отбора ни и овладя 38 отскочили от ринга топки (12.7) - №1 в Лигата. Стрелбата му за две точки е 64 % (16-25). Негов подгласник в плейофите е Кирило Скуматов с индекс от +42 (14.0). Станислав Говедатов е трети с +13.7. Капитанът ни е най-добрия реализатор със средно 16.7 точки за трите мача. Още един наш играч постигна ефективност по-висока от +10. Това е П.Маринов с +10.7. Павел стана най-добре игралият за Ямбол срещу Спартак в последния кръг от редовния сезон и единствен състоял се през май.
Както споменахме Байрън е MVP на ямболския тим за май. Неговата средна ефективност е +18.5. Така той за четвърти път от седем възможни печели приза „играч на месеца за Ямбол”. Това направи и през октомври, ноември и декември. През май центърът ни вкарваше средно по 13.3 точки и овладяваше по 11.3 борби. Игра средно по 29.0 минути, като вкарваше 54.8 % (17-31) от опитите си за две точки. Подгласник на американецът за петия месец на годината е К.Скуматов. Украинецът постигна индекс от +13.0. Той бе №1 за януари. Трети е С.Говедаров с +12.8. (MVP за април). Февруари бе месеца на Павел Маринов, а мартенска класация не направихме, защото отбора ни изигра само един официален мач.